1 млрд грн у бюджеті-2019 передбачений на підтримку малих і середніх фермерських господарств

19.10.2018 10:46 Україна, 2019, бюджет, кошти, агро, розвиток Версія для друку
186

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і  забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019. 

 

Уряд забезпечив законодавчі вимоги щодо фінансування АПК на рівні не менше 1% загального випуску продукції в аграрному секторі.  Загальний обсяг фінансування на наступний рік складає 7,9 млрд грн., в тому числі по загальному фонду – 6,9 млрд грн. Крім того, в проекті бюджету на наступний рік збережені раніше започатковані програми підтримки АПК, що сприятиме подальшому нарощуванню виробництва  і експортних можливостей агросектора.

 

1 млрд гривень –  на розвиток фермерських господарств

 

Проект бюджету-2019 передбачає виділення 1 млрд грн. на розвиток фермерських господарств. Вперше в новітній історії фермерство закріплено Урядом як пріоритетний напрямок  аграрної підтримки, а фермерські господарства визначені як основа сільського розвитку. Для фермерів буде збережено низку різноманітних програм підтримки: додаткова знижка на купівлю вітчизняної сільгосптехніки, знижка на насіння вітчизняної селекції, надання дорадчих послуг, а також здешевлення кредитів та надання безвідсоткових кредитів. За розрахунками, завдяки комплексній програмі підтримки, через два роки в Україні  кількість фермерських господарств подвоїться, а обсяг виробленої ними сільгосппродукції складе до 12% аграрного ВВП. Але найголовніше – те, що фермер стане домінуючим гравцем в сільському господарстві України.

 

1,38 млрд гривень – на здешевлення придбання вітчизняної техніки

 

Наступного року на програму здешевлення придбання вітчизняної техніки в бюджеті закладено 1,38 млрд грн., що на 436 млн грн. більше, ніж цього року. Програма, що діє уже два роки довела свою ефективність - за перше півріччя 2018 року обсяг придбання техніки збільшився на 37%. Завдяки програмі підтримки, аграрії мають можливість придбати  сільгосптехніку вітчизняного виробництва із суттєвою знижкою,  яка для представників фермерських господарств досягла колосальних 40%. В програмі вже взяли участь майже 100 вітчизняних  підприємств у сфері сільськогосподарського машинобудування. В промисловому виробництві техніки  та обладнання для АПК  утворено додатково 1200 робочих місць.

 

Розвиток тваринництва - 4 млрд гривень

 

На розвиток тваринництва Уряд в наступному році пропонує виділити 4 млрд грн. На відміну від вирощування зерна, де цикл виробництва обмежений одним роком, тваринництво передбачає  довгострокові проекти. Перші  результати та прибутки  сільгосптоваровиробники починають отримувати тут лише через три роки. Тому і програми підтримки в цій галузі пролонговані мінімум на три роки, а в перспективі –на п’ять.  Аграрні господарства зможуть отримати дотацію на кожну молочну корову, а громадяни, в чиїх господах народились телята, отримають на кожного по 2500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%.

 

Крім кількості, буде стимульована і якість продукції тваринництва.  Окрема програма передбачає надання знижки за закуплене племінне поголів’я, біоматеріал тощо. В сегменті будівництва тваринницьких комплексів Уряд бере на себе до чверті всіх витрат інвесторів. В 2018 році завдяки такому партнерству в Україні з’явилось 25 нових тваринницьких ферм.

 

Розвиток хмелярства, закладка молодих садів та виноградників – 400 млн гривень

 

Уряд продовжує розвиток  галузі садівництва та виноградарства, компенсуючи 80% вартості посадкового матеріалу.  В 2018 році за державної підтримки було сформовано  1255 га нових насаджень зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградиків. Галузь садівництва та особливо виноградарства одна з найбільш трудоємних  - завдяки її розвитку лише за 12 місяців було утворено 1 тис. постійних та 5 тис сезонних робочих місць.  Попит з боку представників галузі  значно перевищував фінансову ємність програми в 2018 році, тому Уряд пролонгував її на 2019 рік. І передбачив на фінансування програми 400 млн грн.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців