100 років тому Українська Народна Республіка вперше проголосила свою незалежність

22.01.2018 15:17 Україна, УНР, 100-річчя, незалежність Універсал, проголошення, Акт Злуки Версія для друку
291

22 січня – не лише День Соборності України, але й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

 

Цього дня 1918 року уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українці утвердили державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудували національне боєздатне військо, добилися визнання світової спільноти.

 

Проголошення незалежності IV Універсалом Центральної Ради стало логічним етапом розвитку Української революції.

  

Питання «автономія чи самостійність» таким чином було вирішено. 22 січня 1918 року проголошено незалежність УНР. Цьому було присвячене закрите засідання Малої ради. Воно розпочалося 22 січня і закінчилося вночі 25 січня. На обговорення винесли три проекти: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка та Микити Шаповала, але врешті виробили спільну редакцію, яка і увійшла в історію як доленосний IV Універсал Української Центральної Ради.

 

Саме завдяки Українській революції 1917–1921 років наш народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, мобілізувавши національні сили.

 

Українська Народна Республіка була серед перших нових суверенних країн, що постали у Східній Європі внаслідок державотворчих процесів періоду Першої світової війни: у грудні  1917-го незалежність проголосила Фінляндія, в січні 1918-го – УНР, потім утворилися Естонія, Литва, Чехословаччина, Польща та інші.

 

Свою першу річницю незалежності, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка відзначила урочистим ухваленням Акта Злуки із Західноукраїнської Народної Республіки. Тож цього дня ми відзначаємо дві надзвичайної ваги історичні події: перше проголошення незалежності України та День Соборності.

 

Нагадаємо, що сьогодні, 22 січня, до Дня Соборності у Житомирі утворили ланцюг єдності, пройшлися ходою із військовим оркестром та спільно виконали Гімн України, а у Житомирській ОДА відкрили виставку архівних документів.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців