1200 демобілізованих учасників АТО області пройшли професійну адаптацію

25.01.2018 15:31 Житомир, учасники АТО, професійна адаптація, робота, зайнятість, Ярослав Лагута Версія для друку
463

У кожного з демобілізованих учасників АТО Житомирщини є реальна можливість знайти роботу – протягом  2015-2017 рр. професійну адаптацію вже пройшли 1200 учасників АТО. Завдання влади та громадськості – максимально спростити цей шлях для бійців.

 

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, відкриваючи круглий стіл з питань професійної адаптації учасників АТО у Житомирському державному технологічному університеті сьогодні, 25 січня.

 

«Питання професійної адаптації є складовою соціалізації учасників АТО і безумовно актуальною темою для суспільства Житомирщини. Адже сьогодні кількість демобілізованих перевищує 10 тис. осіб, зі статусом учасника бойових дій – більше 9,7 тис. жителів області. Повертаючись у мирне життя, у хлопців постає багато питань. І безперечно знайти цікаву, корисну та високооплачувану роботу – це найкращий варіант для того, щоб адаптуватись у суспільстві. Наше завдання – спростити цей шлях і надати можливості тим учасникам АТО, хто бажає знайти роботу, перепрофілюватись. Тому маємо бути максимально активними, щоб наш колективний розум зміг відпрацювати практичні кроки, рекомендації для покращення ситуації», – зазначив Ярослав Лагута.

 

За словами директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Юрія Прокопця, у 2015-2017 рр. професійну адаптацію пройшли 1200 учасників АТО. На це було виділено 6 млн грн. Найбільш популярним напрямком адаптації є курси водіїв автотранспортних засобів. Також у 2017 році 24 особи пройшли курси з вивчення англійської мови.

 

Програму навчального процесу учасників АТО, а також проекти реінтаграції бійців до суспільного життя презентував присутнім ректор ЖДТУ Віктор Євдокимов.

 

В свою чергу директор Галина Корінна розповіла про всі послуги Житомирського обласного центру зайнятості для демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

 

Участь у круглому столі взяли представники структурних підрозділів ОДА та громадських організацій учасників АТО Житомирщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців