2017 рік став проривним у прийнятті законодавства у сфері енергоефективності, - Зубко

23.11.2017 11:35 Україна, енергоефективність, законодавство, прорив, Геннадій Зубко Версія для друку
284

1В цьому році ми прийняли Концепцію реформування теплопостачання, необхідну законодавчу базу у сфері енергоефективності, з 2018 року запрацює механізм монетизації субсидії для ТКЕ. Наступним кроком має стати монетизація субсидій для споживача, що дасть можливість повернути частину зекономлених субсидій, як інвестицію в енергоефективність.

 

Про це наголосив під час міжнародного форуму з енергоефективності Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

«На сьогодні ми оцінюємо ринок модернізації житлового сектору в 30 млрд євро, комунальних підприємств – в 12 млрд євро. Щорічно на субсидії з державного бюджету для населення на оплату ЖКП витрачається 80 млрд гривень. Тому для нас стоїть дуже важливе завдання – зекономити енергію, споживання. Але цей вивільнений залишок повернути в енергоефективність», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

За його словами, 2017 рік став проривним у прийнятті законодавства у сфері енергоефективності. В першу чергу це стосується формування ефективного споживача і власника в житловому секторі (прийняті закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про ЖКП»), можливості обліку енергії (ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання»), запуску ринку енергоаудиторів, саморегулівних організацій, реєстрів, сертифікатів (ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель») і Фонду енергоефективності (ЗУ «Про Фонд енергоефективності»).

 

«Ці закони пов’язані між собою, адже вони запускають сервіси і виконавців послуг і зацікавлюють споживачів рухатися в цьому напрямку. Споживач повинен отримати не тільки фінансову підтримку від держави або міжнародних партнерів, а й технічну допомогу на впровадження технологій з енергоефективності. І саме ці технології, які прийдуть в Україну, дозволять скоротити більш ніж на 50-60% споживання енергії», - наголосив він.

 

Віце-прем’єр підкреслив, що сьогодні сформовано велику професійну команду, яка впроваджує реформу енергоефективності: Президент, Уряд, народні депутати, експерти, міжнародні партнери і споживачі. «Синонім енергоефективності – енергонезалежність, незалежність нашої держави. Це наша мета – зробити  Україну ощадливим  споживачем енергетичних ресурсів і конкурентоздатною завдяки своїй продукції і природним ресурсам», - зазначив урядовець.

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців