24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24.10.2016 12:00 Житомирська область, поліомієліт, всесвітній день, діти, здоров’я Версія для друку
359

1Всесвітній день боротьби з поліомієлітом(World Polio Day), був заснований за ініціативою міжнародної благодійної організації «Ротарі Інтернешинал».

 

Мета заходу – привернути увагу світової спільноти до проблеми захворюваності на поліомієліт та його наслідків, а також вказати на необхідність проведення своєчасних профілактичних заходів.

 

Дата цього Міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, котрий розробив протягом 1952–1955 років першу (інактивовану) вакцину проти поліомієліту.

 

Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту, у зв'язку з низьким охопленням дітей імунізацією – менше 50%.

 

На даний час поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистані та Афганістані.

 

«Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання, що викликається поліовірусом, характеризується ураженням сірої речовини спинного та головного мозку з подальшим розвитком незворотних млявих парезів і паралічів. Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дітей протягом всього лише кількох годин. Не існує ліків проти висококонтагіозного вірусу поліомієліту: імунізація є нашим єдиним ефективним захистом. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей», – коментує завідуюча дитячим інфекційно-боксованим відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Марченко.

 

З її слів, програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 році до лише 75 випадків у 2015році.

 

Україна була вільною від поліомієліту протягом 19 років. 1 вересня 2015 року Міністерство охорони здоров’я України підтвердило інформацію про спалах поліомієліту серед дітей, які не були вакциновані проти цієї хвороби.

 

Спалах поліомієліту доводить, наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту є хронічно низький рівень імунізації в країні.

 

Протягом року були проведені заходи, які наблизили Україну до підтвердження статусу «Країни, вільної під поліомієліту». Серед найбільш грунтовних – додаткова турова вакцинація дітей живою поліовакциною.

 

Надзвичайно важливим є те, що саме батьки Житомирщини показали свою активну позицію щодо захисту своїх дітей від поліомієліту. Протягом всіх трьох турів, в усіх без винятку районах і містах області було вакциновано рекордно велику кількість дітей.

 

Безпека наших дітей – наша відповідальність.

 

1

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців