242 дня подвигу: «Кіборги» витримали – не витримав бетон!

21.01.2017 13:54 Житомирська область, аеропорт, річниця, Кіборги, Герої Версія для друку
263

Саме сьогодні, 21 січня, виповнюється два роки, як українські військові залишили Донецький аеропорт.

 

17 квітня 2014 розпочалися спроби встановлення контролю над донецьким аеропортом.

 

Оборона аеропорту увійшла в історію, як одна з найбільш героїчних бойових сторінок українців, стала свідченням незламності сили духу, честі і любові до Батьківщини.

 

Легендарні «Кіборги» боронили цей символ української незламності 242 дні. «Кіборги» витримали – не витримав бетон.

 

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року — збройне протистояння між українськими силовиками та терористичними збройними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького міжнародного аеропорту, що мав стратегічне значення.

 

До оборони аеропорту в різний час були залучені 3-й полк спецпризначення, десантні бригади України та добровольці з Добровольчого українського корпусу (Правий сектор). Селище Піски обороняли підрозділи батальйону МВС «Дніпро-1», артилеристів і танкістів 93-ї механізованої бригади, танкісти 1-ї танкової бригади, які також виконували бойові завдання на території аеропорту.

 

У жовтні на посилення в Піски та аеропорт перекинуто підрозділи 95-ї аеромобільної бригади, 79-ї аеромобільної бригади, 74-го розвідувального батальйону, добровольчого батальйону «ОУН».

 

З другої половини листопада Донецький аеропорт та навколишні поселення обороняли бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади, які завдяки своїм успіхам при знищенні бойовиків у першій половині грудня, зокрема російських спецпризначенців, стали відомими на весь світ. В січні 2015 року в обороні нового терміналу брали участь бійці 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади.

 

Пам’ятаємо всіх, хто залишив життя у боях за Донецький аеропорт. Слава Героям, які повернулися живими.

 

Довідково: Річниці оборони Донецького аеропорту  приурочено прем’єру національного фільму «Воїни духу»,  що відбулася 19 січня по всій Україні. Це розповідь про трагедію героїчної оборони Донецького аеропорту, що тривала 242 дні. У стрічці детально розкрито передумови, які призвели до захоплення ворогом цієї позиції, та показана історія п’яти крайніх днів захисту Донецького аеропорту та перебування двох героїв у полоні. Фільм  наповнений матеріалами з місця події і розповідає про долі багатьох живих та загиблих героїв.

 

У Житомирі фільм «Воїни духу» можна переглянути у кінотеатрах: імені І. Франко (з 19 січня протягом тижня) та «Україна» (протягом трьох днів з 26 січня).

 

1

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців