29 ІРЦ області відкривають нові можливості для особливих дітей

14.09.2018 09:16 Житомирщина, інклюзивна освіта, ІРЦ Версія для друку
257

На Житомирщині вже створили 29 інклюзивно-ресурсних центрів. Деякі з них вже розпочали свою роботу: проводять капітальні та поточні ремонтні роботи, набирають фахівців та обстежують дітей.

 

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, з урахуванням індивідуальних особливостей таких дітей. Заклади інклюзивного типу працюють з усіма дітьми, незалежне від рівня їх фізичного розвитку, расової приналежності та інших чинників.

 

За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації, цьогоріч  кількість дітей на інклюзивному навчанні – 530. Минулого року в школах навчалося 434 дитини з особливими потребами. Нагадаємо, найбільше батьки влаштовують своїх дітей на інклюзивне навчання в школи Житомира та Коростеня. На сьогодні 191 загальноосвітній заклад в Житомирській області має у своїх класах дітей з особливими потребами.

 

В області вже створили запланованих 29 інклюзивно-ресурсних центрів. У 16 з них вже призначили директорів, а в 11 обрали тимчасово виконуючих обов’язки керівників закладу. В ІРЦ наразі проводять капітальні та поточні ремонти, триває набір фахівців до центрів.

 

В інклюзивно-ресурсних центрах Новограда-Волинського та Овруча проводять обстеження дітей. Нагадаємо, що ІРЦ в Новогуйвинську під час робочого візиту на Житомирщину 1 вересня 2018 року відвідала дружина Президента України Марина Порошенко.

 

Згідно з Наказом МОН України № 977 для Житомирщини повинні закупити 29 комплектів методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсних центрах. Також буде проведено навчання для 87 фахівців ІРЦ з використання цих методик, які працюватимуть у центрах області.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців