5 червня - Всесвітній день захисту довкілля

5.06.2018 13:00 Україна, Житомир, охорона навколишнього середовища, Всесвітній день, ООН Версія для друку
228

Сьогодні житомиряни долучилися до прибирання вулиць міста та навколишньої території.

  

5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято було засноване Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році.

 

День навколишнього середовища покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор, поглибити суспільну усвідомленість необхідності зберігати і покращувати довкілля.

 

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи останні соціологічні опитування щодо стану довкілля зазначив: ''Лише 5 % українців однією із головних особистих проблем назвали навколишнє природне середовище. Насправді - це діагноз для нас всіх''.

 

Остап Семерак переконаний, що ситуацію може змінити впровадження екологічної просвіти населення та активна співпраця влади та громадськості.

 

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається по-різному, зокрема проведенням акцій, флешмобів, мітингів, концертів, конкурсів та інших заходів. Також у цей день вже традиційно висаджують дерева та проводять суботники.

 

Довідково

 

Історія  свята розпочинається 11 травня 1971 року, коли генеральному секретареві ООН надійшло звернення, підписане 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням довкілля.

 

У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту довкілля, у якій взяли участь повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців