Аналітична довідка за результатами організації роботи по доступу до публічної інформації за 2017 рік

З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу  Президента України від 05.05.2011 № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» в області проводиться відповідна робота щодо реалізації конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

 

 Головою обласної державної адміністрації видані розпорядження від 05.06.2014 № 149 «Про розгляд запитів щодо надання публічної інформації, розпорядником якої є Житомирська обласна  державна адміністрація» та від 08.08.2014 № 217  «Про затвердження розмірів фактичних витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Житомирська обласна державна адміністрація».  

 

Цими розпорядженнями відповідно затверджено Порядок складання та розгляд запитів щодо публічної інформації в Житомирській обласній державній адміністрації,  форму запиту на інформацію та Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.

 

Надання публічної інформації Житомирською обласною державною адміністрацією здійснюється на інформаційний запит.

 

Відповідальним структурним підрозділом з питань опрацювання та організації розгляду запитів щодо надання публічної інформації визначено відділ роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.

 

Протягом 2017 року до обласної державної адміністрації надійшло  330  запитів  на публічну інформацію, що на 17 менше ніж за 2016 рік (347 запитів),  у яких порушено 549 питань.

 

Із загальної кількості запитів надійшло поштою – 62; електронною поштою – 220; подано особисто – 48.

 

Від фізичних осіб надійшло 158 запитів, від юридичних осіб – 121, від засобів масової інформації та журналістів - 51.

 

За результатами розгляду запитів задоволено 249 запитів на публічну інформацію, 81  запит відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надіслано за належністю розпорядникам інформації.

 

Найбільш запитувана інформація з питань екології та природних ресурсів – 9,1% від загальної кількості, соціального захисту – 8,2%, охорони здоров’я – 7,3%, аграрної політики та земельних відносин – 6,7%, освіти і науки – 3,3%.

 

На запити, що надійшли до облдержадміністрації, надано відповіді запитувачам у терміни встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 

Щодо виконання Указу Президента України від 05.05.2011 № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» в облдержадміністрації належним чином організовано інформування населення про права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації створено рубрику «Громадянське суспільство», де розміщуються проекти нормативно-правових актів для громадського обговорення. Крім того, актуальна інформація систематично розміщується в рубриках «Новини» та «Дошка оголошень». У рубриці «Доступ до публічної інформації» оприлюднено нормативно-правові акти, що регламентують доступ до публічної інформації, електронна та  письмова форми подання запиту на отримання публічної інформації, реєстр публічної інформації  та статистичні дані щодо розгляду запитів.

 

З метою забезпечення та здійснення громадського контролю доступу до публічної інформації (проведення консультацій з громадськістю, слухань, громадської експертизи тощо) обласною державною адміністрацією оприлюднюються проекти нормативно-правових актів, що підлягають громадському обговоренню, на офіційних сайтах структурних підрозділів облдержадміністрації та офіційному Інтернет-представництві облдержадміністрації (далі – сайт) в розділах «Електронні консультації з громадськістю», «Публічні громадські обговорення» підрубрики «Консультації з громадськістю» рубрики «Громадянське суспільство» (посилання на рубрику: http://oda.zt.gov.ua/gromadyanske-suspilstvo/). Разом із проектом відповідного нормативно-правового акта зазначається інформація про строки проведення обговорення та контакти посадових осіб для внесення представниками громадськості пропозицій чи зауважень.

 

На сайті облдержадміністрації забезпечено оперативне і систематичне оприлюднення та оновлення інформації про її діяльність, зокрема, в таких рубриках: «Адміністрація», «Доступ до публічної інформації», «Звернення громадян», «Запобігання проявам корупції», «Розпорядження голови облдержадміністрації», «Соціально-економічний розвиток», «Обласні галузеві програми», «Відкритий бюджет», «Звіт про використання бюджетних коштів», «Звіт про виконання державного бюджету», «Електронні закупівлі», «Регуляторна діяльність», «Міжнародна співпраця», «Інвестиції» та інших.

 

Облдержадміністрацією постійно вживаються заходи щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до наявної інформації про особу інших осіб.

 

Протягом 2017 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено два тематичні короткострокові семінари з питань доступу до публічної інформації для працівників апарату облдержадміністрації, структурних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкомів.

 

Реалізація заходів щодо виконання в області Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації» перебуває на постійному контролі керівництва облдержадміністрації.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців