Батьки ознайомилися з умовами навчання у школах, куди переводять учнів Корчацької ЗОШ. ФОТО

20.04.2017 17:44 Житомирська область, Тетерівська ОТГ, Корчак, освіта, закриття школи, Тетерівська ЗОШ, Денишівська ЗОШ Версія для друку
593  

Переведення учнів Корчацької ЗОШ І-ІІ ступенів у Тетерівській ОТГ до повнокомплектних класів інших шкіл громади є найбільш оптимальним вирішенням у зв’язку із необхідністю закриття школи.


Про це йшлося сьогодні, 20 квітня, під час спільної поїздки керівництва Тетерівської ОТГ, представників Корчацької ЗОШ, учнів, батьків та засобів масової інформації до Тетерівської та Денишівської шкіл.


Батьки знайомилися з умовами навчання у цих школах, куди переводитимуть своїх дітей уже з 1 вересня. Їх підвезли до шкіл новопридбаним комфортабельним шкільним автобусом, аби вони мали можливість реально оцінити і якість перевезення, і час, який затрачається на дорогу, і умови навчання в повнокомплектних класах. Зважаючи на незначну відстань від села Корчак до Тетерівської та Денишівської шкіл, дорога займатиме менше 10 хвилин. Зараз в громаді два шкільних автобуси та найближчим часом планується придбати ще один.


Керівництво Денишівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.Г. Бондарчука та Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ст. познайомили присутніх зі своїми навчальними закладами та їхніми вихованцями.


Директор школи Лариса Вербило повідомила, що потужність Денишівської ЗОШ розрахована на 392 учні, з яких на сьогодні в ній навчається 180. Шкільні класи укомплектовані всіма необхідними матеріалами для того, щоб дітям було легко та цікаво навчатися. У школі вивчаються дві іноземні мови – англійська та польська. Вона вже вкотре стає учасником міжнародного проекту GoCamps – літні мовні табори, в яких учні мають можливість спілкуватися із носіями англійської мови. Крім того, велике значення в школі приділяється здоровому розвитку дитини та фізичній культурі, зокрема організовано уроки хореографії.


У Тетерівській ЗОШ І-ІІІ ст. зараз навчається 266 дітей із середньою наповненістю класів 20 чоловік. Потужність – більше 300 учнів. Директор школи Олена Самолюк розповідає, що вони приділяють велику увагу не лише навчанню дітей, а й організації їхнього дозвілля після уроків. У школі організовано більше 20 різноманітних гуртків, факультативів та курсів за вибором учня. В школі також діє група продовженого дня. Щотижня школа запрошує майбутніх першокласників та їхніх батьків на заняття «Веселі чомучки», які допомагають психологічно та практично підготувати дитину до майбутнього навчання.


Керівництво Тетерівської ОТГ наголосило на тому, що після закриття Корчацької ЗОШ її педагогічні працівники будуть працевлаштовані в інших навчальних закладах, зокрема частково в Тетерівській та Денишівській школах.


Зважаючи на певні чинники, позиція батьків щодо закриття Корчацької ЗОШ та переведення їхніх дітей до інших шкіл різниться, але більшість із них розуміють необхідність такого кроку, адже школа малокомплектна, що в свою чергу негативно впливає на якість освітніх послуг у ній та рівень знань.


Начальник економічно-інвестиційного сектору Тетерівської сільської ради Анатолій Волинець наголосив на тому, що виділені на утримання Корчацької ЗОШ до 1 січня 2018 року кошти залишаться в громаді та підуть на модернізацію матеріально-технічної бази інших шкіл.


«На навчання одного учня Корчацької школи у рік спрямовується понад 42,3 тис. грн, що у 2,5 рази перевищує середні витрати по інших навчальних закладах. Після закриття школи 40 дітей, які зараз у ній навчаються, буде забезпечено довозом на новому шкільному автобусі до Тетерівської та Денишівської шкіл (за вибором їхніх батьків) для навчання в повнокомплектних класах. На зекономлені кошти громада зможе придбати нові сучасні класи інформатики, фізики, хімії та інші, щоб учні мали змогу отримувати ще якіснішу освіту», - зазначив Анатолій Волинець.


Нагадаємо, що 12 квітня 2017 року сесія Тетерівської сільської ради прийняла рішення про закриття Корчацької ЗОШ І-ІІ ступенів.


18 квітня це питання обговорили в облдержадміністрації під час брифінгу заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути та керівництва Тетерівської ОТГ.

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців