Близько 6 млн грн грантових коштів залучили бібліотеки Житомирщини у 2016-2017 рр.

26.01.2018 11:35 Житомирська область, бібліотека, гранти, кошти, техніка, переможці, офіс, Тетяна Парфентієва Версія для друку
592  

Завдяки проектним та грантовим підтримкам бібліотеки Житомирської області протягом 2016-2017 рр. залучили близько 6 млн грн на свою діяльність.

 

Про це повідомляє в.о. начальника управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

 

За її словами, бібліотеки Житомирщини активно беруть участь у міжнародних грантах та проектах – за 2 останні роки вони залучили майже 6 млн грн на переобладнання, технічне оснащення тощо.

 

Лише Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Ольжича залучила 2,5 млн грн грантових коштів зі США, Німеччини та Польщі. Завдяки цим коштам впродовж останніх років значно поліпшили рівень технічного забезпечення бібліотеки – придбали 8 ноутбуків, 5 відеопроекторів, 2 інтерактивні дошки, 3 тифлокомплекси, 16 комплектів техніки та обладнання комп’ютеризованих читацьких місць, 7 планшетів, комп’ютерний сервер.

 

У бібліотеці створили зали – офіс «Вікно в Америку», «Інклюзивний читальний зал» для людей з вадами зору та слуху, сучасний бібліоміст.

 

Переможцями проекту за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус» та української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» стали:

 • Обласна бібліотека для дітей;
 • Бердичівська міська ЦБС;
 • Малинська районна бібліотека.

 

Бібліотеки отримали електронний зчитувальний пристрій Pocket book з інформаційними матеріалами про ЄС та пробкові дошки. Проект діє до серпня 2018 року та передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України шляхом створення пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад.

 

У партнерській співпраці з Житомирською ГО «Асоціація науковців, бізнес-консультантів» та волонтером Корпусу Миру США в Україні Аною Феррер з 1 червня 2016 р. за програмою «Розвиток громад» у бібліотеці для користувачів-дітей та молоді діють безкоштовно:

 • Англо-розмовний клуб для дітей;
 • Школа лідерства для молоді;
 • Школа волонтерства для молоді;
 • курс розмовної англійської мови для працівників бібліотеки;
 • освітні студії (цікаве про Америку та Європу).

 

Бердичівська міська бібліотека у 2017 р. отримала гранти на базі молодіжного центру «М-Формація»:

 • «Сприяння відбудові та сталому розвитку розв’язання проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» на суму 250 тис. грн.
 • Грантова підтримка ініціатив переселенців – проект від ГО «Крим SOS»
 • Всеукраїнський проект «Студії Живої історії»
 • Проект ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (Агентство США з міжнародного розвитку USAID).

 

Нагадаємо, Тетяна Парфентієва нещодавно розповіла про те, що у 2018 році Музей природи отримає новий концепт-дизайн та ремонт.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців