Бюджет невеликої Високівської ОТГ зріс у 10 разів – голова громади Микола Бардук

Високівська громада Житомирської області об’єднує лише 5 сіл – Високе, Осники, Забріддя, Щеніїв та Городище, має населення 2700 осіб. Завдяки децентралізації бюджет ОТГ зріс у 10 разів.

 

Про це зазначив голова громади Микола Бардук сьогодні, 10 листопада, у Києві під час Форуму представників місцевих громад.

 

«Президент Петро Порошенко озвучив, що місцеві бюджети зросли у 3-4 рази. У нас власні доходи зросли у 5 разів, а разом з державними субвенціями бюджет громади збільшився у 10 разів. Цьогоріч ми реалізовуємо 11 проектів розвитку. Держава для невеликих громад дала шанс. Ми його отримали і не упустимо», – зазначив Микола Бардук.

 

За його словами, над збільшенням бюджету громада працює, залучаючи різні фінансові ресурси.

 

«Ми зрозуміли, що підтримка держави лише на стадії становлення. За прикладом голови ОДА Ігоря Гундича, який стоїть на позиції "водити інвестора за руку", ми робимо так само. Результатом стало те, що за останні півтора роки на нашій території відкрився гранітний кар’єр, який працює на експорт, який створив більше 40 робочих місць та зареєстрований у громаді. Податки ідуть до місцевого бюджету. У планах інвесторів кар’єру – будівництво сучасного заводу, яке збільшить і надходження, і створить нові робочі місця», – розповів голова Високівської ОТГ.

 

Він також зазначив, що важливо залучати громадськість до розвитку ОТГ.

 

«Ми беремо участь у міжнародних проектах, які дають фінансування від 100 до 300 тисяч гривень. Це не великі кошти, але важливо, що реалізація цих проектів дає можливість підняти свідомість жителів громади, їх активність і бажання брати участь у змінах. Адже міжнародні партнери дають кошти для реалізації проектів тільки громадським організаціям», – зазначив Микола Бардук.

 

У зверненні до учасників Форуму Президент України Петро Порошенко наголосив: «Наступного року об’єднані громади матимуть можливість використати близько 9 мільярдів гривень на важливі проекти – лікарні, дороги, котельні. Це те, що дає перетворювати політику на технологію досягнення конкретних результатів, зрозумілих кожному».

 

Як повідомив на Форумі віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, Геннадій Зубко, 2017 рік має стати роком об’єднаних громад. «Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились.  Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть в садок або школу, коли звертатимуться в лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу», – сказав Геннадій Зубко.

 

Нагадаємо, за два роки Високівська ОТГ реалізувала проектів на 9 мільйонів гривень. Зараз на території громади повністю міняють вуличне освітлення за кошти ДФРР.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців