Чому на Житомирщині батьки все частіше обирають інклюзію замість інтернатів, – думка матері

4.07.2018 17:50 Житомирська область, інклюзивне навчання, освіта, діти, результати, кошти, деінституціалізація Версія для друку
245

1Маленька Валерія з Житомира, яка має дуже низький зір, перший клас закінчила цьогоріч у звичайній школі біля дому, навчаючись на інклюзивній освіті. Оцінки отримала хороші, а емоції – ще кращі. Дівчинка – одна із 434 учнів, які навчалися цього року на інклюзії.

 

Батьки її навіть і не думають про інтернат.

 

Результатами першого року навчання на інклюзії поділилася мама учениці, Марина Тараненко.

 

«Перший рік, звісно, важкий. Ти дивишся, як організовується навчання, у ході навчання бачиш, чого не вистачає, що потрібно змінити. Але ми однозначно за інклюзію, оскільки це краще, ніж в інтернаті, бо це живе спілкування, стосунки, навчання бути у колективі, самому вирішувати людські конфлікти. Дитина із задоволення ходить до школи, навчальний рік завершила на достатньому і високому рівнях», – розповідає мама дівчинки.

 

За її словами, все необхідне обладнання для доньки закупили на початку навчального року, з нею займався психолог. Проте для 2 класу навчання потребує корегування. І така можливість змін у навчальному процесі – теж одна з переваг інклюзивного навчання.

 

«За рік ми побачили, що Валерії потрібні корекційні заняття з тифлопедагогом, можливо, індивідуальний підхід до вивчення математики та української мови, спеціальні зошити та підручники. Звернулися до управління освіти і науки облдержадміністрації, де поставилися з розумінням і зараз розглядають ці питання. Ми налаштовані на навчання лише у школі», – зазначає Марина Тараненко.

 

Таких дітей, як Валерія, які навчалися у цьому році на інклюзивному навчанні, на Житомирщині станом на кінець навчального року було 434. Крім того, ще 57 дітей перебувають в інклюзивних групах у дошкільних навчальних закладах.

 

На організацію інклюзивного навчання для 434 учнів Житомирщини з державного бюджету було направлено 10,3 млн грн субвенції. А це майже по 23 тисячі гривень на одну дитину. За ці кошти закуповувалося необхідне обладнання для навчання, оплачувалися корекційні заняття з фахівцями.

 

На сьогодні йде процес створення інклюзивних груп у школах. Усі бажаючі батьки можуть звернутися безпосередньо у школу з заявою про включення дитини на інклюзивне навчання.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців