Чуднівський район знаходиться в південно-західній частині Житомирської області. На сході межує з Бердичівським, на півночі – Житомирським, на заході – Романівським, на південному заході – Любарським районами Житомирської області, на півдні – з Хмільницьким районом Вінницької області.

 

До послуг туристів, які відвідують район, природні та історико-культурні об’єкти: належать парки, церкви та музеї.

 

Трощанський парк

 

Парк-пам’ятка входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання. Знаходиться у селі Троща. Його створено з метою збереження ясеневих і грабових масивів, а також 200-річних ялин. В парку ростуть рідкісні рослини, які занесені до Червоної Книги України і перебувають під охороною.

 

Серед ставу на скелястому острові знаходиться 12-метровий кам’яний обеліск, який у вигляді коня було збудовано в 1721 році паном Боримським. Коли пан Боримський поїхав на війну, то цей кінь врятував його від смерті – виніс з вогню. Повернувшись з війни Боримський дав наказ не їздити на коневі і сам на ньому не їздив. А після загибелі тварини йому пам’ятник. У цьому ж 1721 році, поряд із великим, було споруджено менший пам’ятник собаці, вірному другу пана Боримського.

 

Пізніше панське помістя викупив за 40 тисяч Федір Трепов і передав його своїй дочці Софії Федорівні Нірод.

 

За парком знаходиться ще одна історична пам’ятка – козацька могила.

 

1

 

1

 

1

 

Турчинівський парк

 

Заснований у першій половині XIX ст. Дендрологічний склад з місцевих деревних порід віком 160-180 років.

 

На території парку знаходиться також і пам’ятка архітектури. У XIX ст. в Турчинівці родиною Терещенків було збудовано палац і розбудовано парк.

 

Двоповерховий палац, прямокутний у плані, зведено з червоної цегли у 1899-1900 рр. Маєток, який складають палац, господарський корпус, садибний будинок, огорожа з брамою та парк, визнано пам’яткою архітектури національного значення.

 

1

 

1

 

Тютюнниківський парк

 

Парк засновано у першій половині XIX ст. На території парку можна побачити декілька порід дерев у вигляді алей ясена, білої акації, горіха грецького і сірого та окремих біогруп липи, клена гостролистого.

 

Великокоровинецький районний краєзнавчий музей

 

Музей створений 1987 року. В ньому розміщені матеріали та експонати, що показують розвиток району, його потенційну туристичну привабливість, налічує біля двох тисяч експонатів. В музеї також встановлена експозиція про революційну діяльність Григорія Вакуленчука, який підняв у 1905 році збройне повстання на броненосці «Потёмкин».

 

1

 

Різдво-Богородична церква, пам’ятка архітектури кінця XIX ст., м. Чуднів

 

Храм Різдва Пресвятої Богородиці на високому березі Тетерева. Побудований в 1772 р. за кошти православної громади Чуднова на місці зруйнованої дерев’яної церкви. В ті роки їй належало 46 десятин землі,  при церкві була стара дерев’яна благодільня, у якій працювала школа церковного співу та грамотності.

 

1

 

Чуднівський Бернардинський костьол, пам’ятка архітектури першої половини XIX ст., м. Чуднів

 

У XVIII ст. в Чуднові був замок і діяв монастир ордена Бернардинців. Римо-католицький костьол Бернардинського ордену діяв до 1831 року. У 1996 році споруда римо-католицького костьолу була повернута у власність католицькій релігійній громаді. На даний час він відреставрований та діючий.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців