Декомунізація на Житомирщині: як змінюються топонімічні назви

31.08.2015 13:02 Версія для друку
3217

За розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації №193 в області здійснюється організація роботи та виконання заходів, пов’язаних з декомунізацією. Так, інформація щодо організації та виконання заходів, пов’язаних з декомунізацією, станом на 31.08.2015, надійшла до управління культури від Брусилівської, Радомишльської, Любарської, Чуднівської, Коростенської Черняхівської, Червоноармійської, Олевської, Попільнянської, Баранівської, Житомирської, Коростишівської, Лугинської, Малинської, Новоград-Волинської, Романівської райдержадміністрацій та Житомирської міської ради.


Згідно поданих даних, у Романівському районі підлягають перейменуванню більше 70 вулиць, проте відсутні населені пункти, назви яких містять символіку комуністичного режиму. На території 5 сільських рад та Романівської селищної ради створено комісії з упорядкування перейменування вулиць населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

 

За інформацією Радомишльської РДА, Ленінською сільською радою Радомишльського району від 20.05.2015 №46 прийнято рішення сесії про перейменування с. Леніно на с. Ставки.

 

У селах Криве та Рудка Кривенської сільради Попільнянського району перейменовано вулиці: Леніна на Центральна, Мануїльського на Малярівка, Дундича на Миру, Радянська на Квітнева, Червоноармійська на Вишнева, Будьоного на Сонячна. У смт Попільня перейменовано: вулицю та провулок 1 Травня на вул. Героя України Віталія Шайдюка, провулок Медиків на Героя України Ігоря Юрченка. В смт. Корнин демонтовано пам’ятник В.І. Леніну та встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку. В с. Лучин перейменовано 8 вулиць. В с. Ходорків – вулицю Леніна перейменовано на Слобода, в с. Парипси – вулицю та провулок Леніна – на Миру.

 

В Олевському районі два населених пункти, назви яких підлягають перейменуванню – с. Комсомольське та с. Жовтневе.

 

Черняхівською РДА ведуться підготовчі роботи по демонтажу трьох пам’яток, що підпадають під дію Закону – пам’ятник на честь 50-річчя Жовтневої революції (с. Горбулів та с. Осники), пам’ятник «Ксаверівським комунарам» (с. Ксаверівка).

 

Згідно з рішенням виконкому Черняхівської селищної ради від 30.07.2015 № 98 «Про громадське обговорення щодо перейменування назв вулиць в смт. Черняхові та с. Новосілка», жителям смт. Черняхів запропоновано для обговорення зміни назви 19 вулиць, жителям с. Новосілка – назви 4 вулиць.
У Чуднівському районі відповідною комісією райдержадміністрації проведено моніторинг наявності об’єктів культурної спадщини, топоніміки, що підпадають під декомунізацію. Встановлено, що населених пунктів, назви яких містили б символіку комуністичного тоталітарного режиму, в районі немає. Наразі Чуднівською міською радою вирішується питання демонтажу пам’ятника Петрову І.М. (Тойво Вяха). Станом на 10.08.2015 в районі перейменовано 7 вулиць.

 

Любарською РДА інформує про те, що під час громадських слухань та на сесії Гізівщинської с/р село Ленінське вирішено перейменувати на с. Квітневе.

 

Виконкомом Житомирської міської ради підготовлено проект рішення Житомирської міської ради про перейменування 20 вулиць. Пропозиції та зауваження громадськості передано голові тимчасової депутатської комісії по перейменуванню вулиць у місті для подальшого опрацювання.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців