Держава посилює боротьбу з тіньовою зайнятістю

Негативним явищем сьогодення є випадки неповаги до законів держави, їх порушення та нехтування інтересами найманих працівників. Робітники, які працюють і отримують заробітну плату у „конвертах” мають фактично статус незахищених перед роботодавцем та приносять набагато менше користі суспільству, місцевій громаді та державі загалом. Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон та відбирає у працівника право на захист трудових прав та на достойну пенсію у майбутньому.

 

Держава не може бути в стороні від даної проблеми. Зазначене питання 5 вересня розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 

За результатами засідання затверджено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Основною метою розпорядження буде боротьба з тіньовою зайнятістю. Актом передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

 

"Мова йде про боротьбу з тіньовою зайнятістю - десятки, сотні людей на підприємствах працюють неоформленими, деякі роботодавці забирають у них право на достойну пенсію у майбутньому і на легальну роботу... Це розпорядження передбачає наступне - ми місяць будемо усім роз'яснювати, які великі штрафи за незаконну зайнятість. Через місяць, в жовтні, ми почнемо впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей", - сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман перед ухваленням розпорядження.

 

Реалізація заходів, передбачених розпорядженням, сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.

 

Роботодавцям слід пам'ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

 

На сьогодні ще є час проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників. Патріотизм та повага до держави і людей залежить у першу чергу від свідомості кожного роботодавця та працівника.

 

Довідково: Упродовж січня – серпня 2018 року у районах та містах Житомирської області  проведено  294  засідання  робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 1503 керівників суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання вимог трудового законодавства. За результатами проведеної роботи спільно з органами фіскальної служби області легалізовано працю  3970  громадян.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців