• Карта сайту
 • Негативним явищем сьогодення є випадки неповаги до законів держави, їх порушення та нехтування інтересами найманих працівників. Робітники, які працюють і отримують заробітну плату у „конвертах” мають фактично статус незахищених перед роботодавцем та приносять набагато менше користі суспільству, місцевій громаді та державі загалом. Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон та відбирає у працівника право на захист трудових прав та на достойну пенсію у майбутньому.

   

  Держава не може бути в стороні від даної проблеми. Зазначене питання 5 вересня розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

   

  За результатами засідання затверджено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Основною метою розпорядження буде боротьба з тіньовою зайнятістю. Актом передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

   

  "Мова йде про боротьбу з тіньовою зайнятістю - десятки, сотні людей на підприємствах працюють неоформленими, деякі роботодавці забирають у них право на достойну пенсію у майбутньому і на легальну роботу... Це розпорядження передбачає наступне - ми місяць будемо усім роз'яснювати, які великі штрафи за незаконну зайнятість. Через місяць, в жовтні, ми почнемо впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей", - сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман перед ухваленням розпорядження.

   

  Реалізація заходів, передбачених розпорядженням, сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.

   

  Роботодавцям слід пам'ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

   

  На сьогодні ще є час проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників. Патріотизм та повага до держави і людей залежить у першу чергу від свідомості кожного роботодавця та працівника.

   

  Довідково: Упродовж січня – серпня 2018 року у районах та містах Житомирської області  проведено  294  засідання  робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 1503 керівників суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання вимог трудового законодавства. За результатами проведеної роботи спільно з органами фіскальної служби області легалізовано працю  3970  громадян.