Держава повинна розраховувати на людей, які беруть на себе відповідальність. І це – голови ОСББ, - Геннадій Зубко

4.05.2018 11:43 ОСББ, управління, багатоквартирний будинок, лідери, закон, Геннадій Зубко Версія для друку
272

1Я вдячний громадським діячам і народним депутатам, які підтримали 417-й закон. Це закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Дійсно ОСББ не так просто створити – потрібна велика кількість голосів, переважна більшість людей, які проживають, які хочуть взяти в управління свій будинок. Тому ми прийняли закон, який зараз імплементується і, вже громада будинку, може на конкурсі обрати собі управителя або надавача послуг. І це дуже важливо.

 

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

 

За його словами, на сьогодні вже створено понад 28 тисяч ОСББ. Але ці 28 тисяч – це не 28 тисяч будинків. Є ОСББ, в яких 10 будинків в управлінні. По країні нараховується 152 тисячі багатоповерхових будинків, які на сьогодні практично є в управлінні або ЖЕКів, муніципалітетів, або ОСББ, або ЖБК. Ще один напрямок – це житлово-будівельні кооперативи.

 

«Держава повинна опиратися саме на таких людей. Людей, які не байдужі, які беруть на себе таку додаткову відповідальність, у першу чергу соціальну. А потім вони вже беруть на себе професійну відповідальність. Бо управління будинком – це маленька держава: зі своїм теплопостачанням, водопостачанням і водовідведенням», – підкреслив Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр пояснив, якщо є голова ОСББ, управитель, якого обрали на конкурсі, якого можуть поміняти, а не ЖЕК, призначений муніципалітетом, і люди чітко розуміють, з кого запитати. Немає людини, яка може проконтролювати, – будуть виникати питання і буде недовіра. «Якщо у людей буде розумний управитель, якого вони обрали та якому довіряють, – я вам скажу, це і є справедливість, яка дає можливість людям навіть платити більше, але вони розуміють, що їх гроші не витрачаються даремно», – зазначив урядовець.

 

Геннадій Зубко наголосив, що голови ОСББ – це розумні і нові люди. І щастя для тих людей, які проживають в їх будинках. Тому що серед них з’явився такий лідер, який взяв на себе відповідальність. І це дуже добре. Тому що він думає про те, яким чином навести порядок.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців