• Карта сайту
 •    Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.


  1. Кому надається грошова допомога


     Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.


  2. Хто призначає і виплачує грошову допомогу

   

     Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім'ї.


  3. На який термін надається грошова допомога

   

     Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується не більше ніж шість місяців.


  4. У якому розмірі надається грошова допомога


  Грошова допомога надається у таких розмірах:

     Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.


  5. Перелік документів для призначення грошової допомоги: 

  6. Яким чином виплачується грошова допомога


     Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.


  ВАЖЛИВО 

   

     Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися, в тому числі за сприяння державної служби зайнятості.


     Якщо працездатний член сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувався або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.