Європейський Чорнобильський тиждень -2016, Великобританія. З криниці пам’яті ліквідатора Чорнобильської катастрофи.

Чорнобильський  вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки осідає.

Годинник життя безупинно іде.

                                                                                       Лиш пам’ять,лиш пам’ять усе пам’ятає…

 

Чорнобильська трагедія 26 квітня 1986 року сколихнула не тільки Україну, вона зачепила своїм чорним крилом весь світ. І сьогодні, вже 30 років потому ніхто не залишається байдужим до тих трагічних подій. У багатьох європейських країнах з 22 квітня по 30 квітня 2016 року проводилися зустрічі зі свідками тих жахливих днів, очевидцями сташного лиха, яке заподіяв мирний атом через недбалість чи некомпетентність людського фактору.

 

У даний час  у Великобританії завдяки співпраці Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростеняз Міжнародним освітнім Центром, м.Дортмунд (Німеччина)та з британськоюблагодійною організацією «ChernobylChildren’sLifeline» відбувалося багато зустрічей ліквідатора Чорнобильської катастрофи, директора Центру, Сергія Вигівського з місцевими органами влади, представниками неурядових організацій, громадськістюНоттінгема, Лінкольна, Шеффілда та багатьох інших міст Великобританії. Проведено понад 10 презентацій для представників громадськості, студентів,  інтерв’ю на BBC, зустрічі з науковцями, провідними фахівцями  Спеціалізованого університету з питань дослідження водних ресурсів та управління навколишнім середовищем м.Лофборо, з яким співпрацює наш заклад та  завдяки якому розвивається екологічний проект у м. Коростені.Відбулася зустріч з професорським складом Глобального універиситету м.Ноттінгема з питань охорони навколишнього середовища внаслідок радіаційного забруднення та багато ін. зустрічей.

 

Ключовою подією був виступ ліквідатора Чорнобильської катастрофи у Римо-католицькому соборі  у м. Ноттінгемі, дебули запрошені представник королеви Великобританії, шериф та мер м. Ноттінгема, представники громадськості та  української діаспори різних округів  Великобританії. До уваги присутніх було надано інформацію про наслідки  Чорнобильської катастрофи та особистий досвід ліквідатора до та після Чорнобиля.Емоції переповнювали, звучали українські пісні у виконанні вихідців з українських сімей, які зараз проживають у Великобританії, відчувалась підтримка та  співчуття до тих, хто на власному досвіді пережив ці події, а  на очах зачаїлись зрадливі сльози, які  не давали спокійно сприймати все, що відбувалось довкола. Попри важкий емоційний стан, попри всі переживання, які ще раз довелося пережити, ця зустріч запам’ятається назавжди. Гріє душу те, що ми не одні, що нам допомагає міжнародна спільнота пам’ятати про ці події та наслідки, а ми намаємося донести їм ту інформацію та факти, які існують насправді з власного досвіду очевидців подій.

 

Користуючись нагодою, було нагороджено  наших партнерів з Великобританії. Сертифікат та медаль «Гордість міста-2015» м. Коростеня  знайшли свого адресата-британську благодійну організацію «ChernobylChildren’sLifeline», яка була вручена за дорученням міського голови Володимира Москаленка виконавчому директрому цієї організації Денису Виставкіну за можливість оздоровлення наших дітей у Великобританії, за співпрацю та розвиток різних проектів. Також Сергій Вигівський привіз почесну відзнаку від громади м. Коростеня «Чорбильський хрест» з нагоди 30-річчя Чорнобильської катастрофи Крістоферу Бруму за його особистий вклад з сприянні оздоровленню дітей  та розвиток екологічного проекту у нашому місті.

 

Перебуваючи у Великобританії, ми дізналися про надзвичайно важливу подію, що директора Центру Сергія Вигівського, ліквідатора Чорнобильської катастрофи згідно Указу Президента України  нагородженодержавною нагородою, орденом за заслуги ІІІ ступеня.Приємно, що робота та досвід ціниться, а отже, зусилля  на благо своєї громади та України не марні.

 

Одним із болючих питань, яке обговорювалось в ході зустрічей було питання ситуації на Сході нашої країни.Директор Центру попередньо  домовився з виконавчим директором британської благодійної організації «ChernobylChildren’sLifeline»  про зустріч з представниками Державної служби України в справах ветеранів війни та  учасників АТО  в особі О.В.Савчука  у Посольстві України в Лондоні  для обговорення питань подальшого оздоровлення дітей,  а також про певну допомогу й тим, хто приймає участь в АТО та розвиток інших проектів.

 

Спасибі всім, хто нам простягає дружню руку допомоги у такий нелегкий для нас час. Є сподівання, що ми зможемо подолати труднощі всі разом спільними зусиллями.

 

Тож, пам’ятаймо цю трагедію та її непоправні наслідки, звернімо увагу на ті помилки в нашій історії, щоб у майбутньому не повторилось подібного лиха.

 

707

 

707

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

До уваги переселенців

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Чорнобильські дзвони, 30 років потому

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців