Геннадій Зубко окреслив маршрутну карту споживача в рамках Фонду енергоефективності

16.05.2017 16:13 Україна, енергоефективність, термомодернізація, маршрутна карта, Геннадій Зубко Версія для друку
349

1Ми напрацювали важливий інструмент спільно з експертами, міжнародними партнерами, народними депутатами, робочими групами – інструмент технічної і фінансової підтримки термомодернізації житлового фонду. Сьогодні житловий сектор – це складна технічна інституція, яка потребує модернізації, і ми маємо ефективно використати кошти, які будуть залучатися і від держави, і від міжнародних партнерів, і від самого споживача. Саме споживач - основний гравець, який ініціює термомодернізацію. Тож маємо йому запропонувати прозору маршрутну карту.  Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час круглого столу «Фонд енергоефективності: міжнародний досвід та українські перспективи».

  

За його словами, спочатку споживач отримує всебічну інформаційну підтримку. «Громадяни матимуть можливість отримати консультації у спеціалістів Фонду та у регіональних консультантів, що діятимуть по всій країні. Також ми очікуємо, що банки-партнери та місцева влада активно долучиться до цього процесу. На першому етапі бенефіціари мають подати заявку до Фонду на базі енергоаудиту. Для відбору енергоаудитора може бути використана система PROZORRO. Також буде вестись публічний доступний реєстр енергоаудиторів», - зазначив Геннадій Зубко.

 

Далі Фонд обробляє заявку та надає заявнику лист-підтвердження відповідності проекту умовам програми та умови отримання компенсації (гранту). ОСББ мають прийняти рішення щодо реалізації проекту на загальних зборах співвласників. З таким рішенням бенефіціар звертається до банку-партнеру за відшкодуванням вартості енергоаудиту та, у разі потреби, за кредитом на виконання проекту. Після цього починається активна фаза реалізації робіт.

 

«Після виконання проекту, має бути проведена верифікація на предмет відповідності проекту заявці та умовам програми. Фінальними етапом є отримання гранту від Фонду енергоефективності», - зазначив Геннадій Зубко.

 

Геннадій Зубко подякував міжнародним партнерам, експертам, громадськості за допомогу в підготовці структури і концепції Фонду енергоефективності та розробці важливих законопроектів, а саме «Про енергетичну ефективність будівель»,  «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про ЖКП» та «Про фонд енергоефективності», які знаходяться на розгляді парламенту.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців