Геннадій Зубко розповів скільки потрібно інвестицій для модернізації комунального водо- та теплопостачання

15.03.2018 16:40 Україна, теплопостачання, водопостачання, комунальне господарство, модернізація, Геннадій Зубко Версія для друку
229

Держава має створити умови, за якими мають відбуватись процеси модернізації комунального господарства, і забезпечити наявність фінансів. 25 років, на жаль, нічого не робилося, аби міста і громади, які мають власні комунальні підприємства, могли фінансувати і реалізовувати подібні процеси. В умовах децентралізації ми передали кошти і повноваження на місця. Тепер важливо, аби кожен із органів місцевого самоврядування визначив пріоритети: витрачаємо не тільки на фонтани, тротуари і благоустрій, але і на те, що працює під землею.

 

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

«Важливе питання – технології, які розраховуємо отримати з боку наших фінансових партнерів. Наразі працює програма Світового банку з модернізації теплопостачання і водопостачання. Конкретні міста вже залучені в цей процес. Програма ЄІБ на 400 млн євро вже має перші 9 проектів. Програма ЄБРР працює у Львові, Житомирі, Кам’янець-Подільському у секторі теплопостачання. Місцеве самоврядування має усвідомити, що для уникнення аварійних ситуацій потрібно регулярно інвестувати у регламентні роботи», — зазначив Геннадій Зубко.

 

Щодо термінів впровадження модернізації комунального господарства, на думку Віце-прем’єр-міністра, — у цьому процесі повинна бути якість надання послуг. «Ринок потребує $10 млрд інвестицій у систему водопостачання, до $12 млрд по комунальних підприємствах теплопостачання. Важливо, якою буде якість води, яку споживатимуть люди, чи буде у них дома тепло, гаряча вода тощо», — повідомив Геннадій Зубко. За його словами, на модернізацію застарілого комунального сектору в інших країнах йшло близько 10 років, наприклад, у Польщі цей процес відбувався 12 років.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців