Геннадій Зубко та міжнародні партнери долучилися до велотуру у Коростишівській ОТГ. ФОТО

16.06.2018 17:31 Житомирська область, велотур, Коростишівська ОТГ, здоров’я, децентралізація, Геннадій Зубко, Ігор Гундич Версія для друку
772  

Понад 300 учасників взяли участь у велотурі «Зелене світло для велоруху в громадах». До спортивної ініціативи на Житомирщині долучилися Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та міжнародні партнери.

 

Велотур, проведення якого ініціювали представники Програми «U-LEAD з Європою», пройшов сьогодні, 16 червня, у Коростишівській ОТГ.

 

«Працювати разом з громадою, відпочивати разом з громадою — саме такі українці! Сьогоднішній велотур в об’єднаній громаді на Житомирщині є дуже знаковим! Участь беруть понад 300 велосипедистів, громада Житомирщини, а головне — велика кількість дітлахів та молоді. Сьогодні ми даємо старт Всеукраїнській ініціативі «Зелене світло для велоруху в громадах». І робимо це спільно з нашими друзями – європейськими і міжнародними партнерами, які допомагають Україні у впровадженні реформи децентралізації» – наголосив перед учасниками велопробігу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що країна сьогодні стає здоровішою фізично, морально, економічно. Велосипед стає все популярнішим серед українців. Він одночасно і спорт, і відпочинок, і екологічний вид транспорту. Цей спорт формує здоровий спосіб життя, загартовує дух, робить українців здатними переборювати труднощі та перемагати. «Велорух у громадах — чудова ідея, що має конкретну мету. Але одного бажання замало, потрібно розбудовувати велосипедну інфраструктуру і сьогодні це реально, бо децентралізація дала громадам необхідні фінансові ресурси», — розповів Зубко.

 

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підкреслив, що Житомирщина залишається лідером децентралізації.

 

«Саме тому європейські партнери, Мінрегіон на чолі з Геннадієм Зубком обрали нашу область для проведення одного з перших децентралізаційних велотурів громадами. Сподіваюся, такі заходи будуть підтримані й іншими ОТГ, які мають достатній ресурс, щоб розвивати велоспорт», – зазначив Ігор Гундич.

 

Велопробіг стартував із села Кропивня у Коростишівській ОТГ. Під час велопробігу учасники зупинялись біля об’єкту ДФРР – Будинку дитячої творчості, та біля Коростишівської гуманітарної гімназії №5 ім. Т. Шевченка.

 

Фінішували учасники велопробігу у міському парку, де проходив святковий ярмарок, а місцева велоспільнота організувала лотерею для учасників пробігу.

 

Учасниками велотуру стали керівник програм співробітництва Представництва ЄС Беренд де Гроот, директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, а також представники донорських програм і міжнародні партнери, які активно підтримують реформу децентралізації в Україні.

 

Довідково: Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» спрямований на просування велосипедного руху як сталого, екологічно чистого та здорового засобу мобільного пересування, альтернативного до традиційного транспорту. Він реалізується Програмою «U-LEAD з Європою» у співпраці з Київською асоціацією велосипедистів за підтримки Мінрегіону.

 

Проект містить декілька компонентів, серед яких: кампанія з популяризації велосипедного руху серед школярів і молоді у різних громадах, у т.ч. серія планових воркшопів; проектування і будівництво велосипедної інфраструктури в громадах.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців