Геннадій Зубко та представник ЄК Катарина Матернова визначили напрямки фінансування Фонду енергоефективності

14.09.2017 09:36 Україна, енергоефективність, Фонд, реформа, фінансова допомога, Геннадій Зубко Версія для друку
199

1ЄС – головний партнер у створенні і майбутній діяльності Фонду енергоефективності. Цю позицію вчергове підтвердила сьогодні Катарина Матернова, заступник керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв’язків з країнами-сусідами, відзначивши суттєвий прогрес у впровадженні реформи енергоефективності.

 

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

«Розраховуємо, що перші 50 млн євро фінансової допомоги ЄС, Фонд отримає вже в першій половині наступного року. Проговорили з пані Катариною механізм надання та напрямки цієї фінансової підтримки. Для нас важливо, аби вона спрямовувалась безпосередньо на співфінансування проектів з впровадження енергоефективних заходів через мультидонорський фонд та на верифікацію реалізованих проектів і аудит результатів», - зазначив Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр повідомив, що вже в жовтні очікуємо затвердження Статуту Фонду енергоефективності, Положення про Наглядову Раду та порядок відбору його членів. «Представники ЄС і міжнародних фінансових організацій будуть залучені в комісію з відбору членів Наглядової Ради Фонду. А також у найкоротший маємо прийняти підзаконні до законів «Про комерційний облік тепло- і водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд ЕЕ», - наголосив він.

 

Зубко подякував за підтримку Фонду міжнародним партнерам, участь яких також стало можливим завдяки ЄС: IFC, яка бере активну участь у створенні Фонду і буде головним розпорядником фінансової допомоги ЄС, Уряду Німеччини, який готовий надати 10 млн євро на додаткову підтримку субсидіантів, які братимуть участь в програмах Фонду, Світовому Банку, експерти якого за фінансової підтримки уряду Данії, розробляють операційні процеси діяльності Фонду ЕЕ.

 

Нагадаємо, в червні 2017 року український Парламент прийняв 3 дуже важливих Закону, які створять умови для значного зниження споживання енергоресурсів в житловому секторі України: ЗУ «Про комерційний облік тепло- і водопостачання» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про Фонд ЕЕ» (прийнятий 08.06.2017).

 

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців