Голова ОДА дав доручення створити підрозділи пожежної охорони в ОТГ

1.06.2016 18:13 Житомирська область, Новоборівська ОТГ, нарада, пожежна охорона, Сергій Машковський Версія для друку
813  

У Новоборівській об’єднаній територіальній громаді сьогодні, 1 червня, відбулася нарада з питань організації системи цивільного захисту ОТГ під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Машковського.

 

Основним питанням наради було утворення у кожній об’єднаній територіальній громаді підрозділу місцевої пожежної охорони.

 

На сьогодні в області утворено 10 ОТГ, 9 із яких вже мають затверджені власні бюджети та отримали державну підтримку на розвиток інфраструктури на загальну суму 54,5 млн грн. Частина коштів вже знаходиться на рахунках ОТГ.

 

Керівник області наголосив: «Громадяни, відповідно до Конституції України, мають право на захист свого здоров’я від наслідків стихій, аварій, пожеж. Держава гарантує такий захист, а ми як представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування маємо його забезпечувати».

 

За словами Сергія Машковського, наявна кількість пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних підрозділів, які виконують функції гасіння пожеж, ліквідації та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій і подій, проведення аварійно-пожежно-рятувальних робіт, на території Житомирської області не відповідає існуючим нормам, що регламентують радіус виїзду, та в деяких районах набагато його перевищує. Саме тут  на допомогу професійним рятувальникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій долучаються підрозділи місцевої пожежної охорони сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад.

 

В області створено 17 підрозділів місцевої пожежної охорони, з них на території об’єднаних територіальних громад – 4.

 

Проводиться робота щодо створення по одному підрозділу місцевої пожежної охорони у Рейській сільській раді Бердичівського району, Потіївській (Радомишльський район) та Народицькій (Народицький район) територіальних громадах.

 

«Розпочата робота є дуже важливою, у першу чергу, для громадян, що проживають у сільській місцевості, на території об’єднаних територіальних громад. Тому першочерговим завданням для Вас, як для керівників ОТГ, є створення таких підрозділів на території усіх об’єднаних громад», – зазначив голова облдержадміністрації.

 

За підсумками наради були дані відповідні доручення голови ОДА щодо створення нових та утримання існуючих підрозділів місцевої пожежної охорони в об’єднаних громадах.

 

Після засідання Сергій Машковський з представниками галузі цивільного захисту та керівниками громад оглянули підрозділ пожежної охорони Новоборівської ОТГ, за який Новоборівська селищна рада отримала перше місце у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування-2015».

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців