Ігор Гундич дав старт Форуму Регіонального Розвитку. ФОТО

20.10.2017 13:11 Житомир, Форум, розвиток, учансики, ОТГ, децентралізація, Ігор Гундич Версія для друку
778  

Житомирська область посідає 8 місце у рейтингу за соціально-економічним розвитком регіонів. Такий результат – спільна злагоджена робота керівників районів, міст та об’єднаних територіальних громад Житомирщини.

 

На цьому наголосив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич сьогодні, 20 жовтня, під час відкриття Форуму регіонального розвитку.

 

Голова ОДА заначив, що розвиток регіону залежить від реформ, які впроваджуються на рівні держави. І саме голови ОТГ та керівники районів найбільше відчувають результати найголовнішої реформи – децентралізації.

 

«Розвиток Житомирщини залежить від розвитку районів, міст та об’єднаних громад. І те, що ми займаємо 8 місце у рейтингу соціально-економічного розвитку за перше півріччя, – наш спільний результат. Ви всі відчуваєте те, що реформа децентралізації потрібна людям і вже дає свої результати. Важливим показником є те, що 57% території області об’єднані територіальними громадами. Ми всі разом гарно спрацювали і сподіваюсь, що цей форум надихне вас на нові ідеї, для декого це буде новим поштовхом для розвитку. І вже незабаром ми піднімемо цей показник області ще вище. Бажаю плідної роботи, гарних результатів і даю старт початку Форуму», – зазначив Ігор Гундич.

 

В області утворено 45 об’єднаних громад, яким держава допомагає розвиватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку – відновлюються соціальні об’єкти, ремонтуються дороги.

 

Керівник області акцентував увагу присутніх на тому, що проекти на 2018 рік ОДА прийматиме до 21 листопада цього року.

 

«Ті проекти, які ОТГ та райони подавали у минулих роках, це в основному реконструкції шкіл, дитячих садків, відновлення ФАПів та інших об’єктів. Ніхто, на жаль, поки що не запропонував проект, який приносив би вашій громаді та бюджету додаткові кошти та податки. Сподіваюсь, що цей Форум буде поштовхом до того, щоб ви подали «розвиткові» проекти до ДФРР. Маєте працювати над цим постійно, адже без таких проектів розвитку вашої громади не буде. Тому потрібно думати, як збільшити дохід вашої громади», – підкреслив Ігор Гундич.

 

Участь у відкритті взяв голова Житомирської облради Володимир Ширма, директор Центру розвитку місцевого самоврядування» Василь Невмержицький, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Олексій Шатило, менеджер Західного Хабу програми U-LEAD з Європою Анна Гайдучок.

 

Під час Форуму більше 100 учасників – керівники РДА, райрад, ОТГ області – візьмуть участь у секційних засіданнях: приватні інвестиції для регіонального розвитку та пріоритети інвестування публічних коштів для регіонального розвитку, проекти для інвестування, представлення Дорожньої карти регіонального розвитку тощо.

 

Організатори Форуму – Житомирський центр розвитку місцевого самоврядування та Агенція регіонального розвитку Житомирської області.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців