Ігор Гундич оглянув, як працює його ініціатива з підтримки сонячних електростанцій

7.11.2017 16:14 Житомирська область, сонячні електростанції, панелі, програма, електроенергія, Ігор Гундич Версія для друку
712  

Ініційована головою ОДА Ігорем Гундичем програма підтримки сонячних електростанцій в області набирає обертів. У 2017 році на Житомирщині встановили 39 сонячних електростанцій. 9 власників вже отримали компенсації, ще 13 – подали заяви на відшкодування.

 

Як працює програма на практиці Ігор Гундич оглянув сьогодні, 7 листопада, у с. Іванівка Житомирського району. Навіть у похмурий день сонячна електростанція накопичує електроенергію.

 

«39 сонячних електростанцій встановили жителі області за 7 місяців дії програми – це конкретний результат і приклад ефективної ініціативи. На такий попит ми навіть не розраховували. Радий, що компенсацією з обласного бюджету ми пришвидшуємо окупність такого обладнання в середньому на рік-два. Упевнений, що коли люди бачитимуть результат дії сонячних електростанцій – програма піде в міста і села області ще активніше. Це ще раз підтверджує, що Житомирщина йде в ногу з часом», – зазначив голова ОДА.

 

Приклад ефективності дії програми – сонячна електростанція потужністю 10 кВт в с. Іванівка. Господар Віктор Федишин встановив її на своєму будинку. Вона дає змогу не лише забезпечувати родину електроенергією, але і продавати її надлишок за «зеленим» тарифом.

 

«Влітку при сонячній погоді електростанція дає нам за місяць близько 1300 кВт. Взимку, звісно, менше буде – залежить від погоди і близько 250 кВт на місяць, але цього повністю достатньо для забезпечення будинку. Завдяки компенсації з обласного бюджету вона себе окупить приблизно за 4,5 роки. Обласна програма дуже вигідна і впливала на рішення, адже без компенсації станція окупилася б на 2 пізніше», – розповів власник електростанції.

 

Віктор Федишин за встановлення електростанції отримав із обласного бюджету 20% компенсації – понад 46 тис. грн. За розрахунками, така станція дає близько 1200 доларів прибутку щорічно.

 

«Ми не говоримо сьогодні про те, що хтось просто встановлює електростанцію, продає електроенергію і отримує за це прибуток. Мова йде, у першу чергу, про енергонезалежність нашої країни. А вона починається саме з таких прикладів, які ми бачимо. Приємно, що Житомирщина одна з перших областей, яка допомагає жителям ставати енергонезалежними», – наголошує Ігор Гундич.

 

Довідково:

 

Програма передбачає відшкодування у розмірі до 50 тис. гривень з обласного бюджету – 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних батарей та дахових панелей, а також обладнання і матеріалів для використання альтернативних джерел енергії.

 

Власники електростанцій можуть продавати електроенергію державі за «зеленим тарифом» (5,58 грн/кВт).

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців