Ігор Гундич зібрав представників бізнесу та державних структур, щоб розібратися у нелегальному видобутку піску в області

13.12.2017 18:06 Житомирська область, корисні копалини, пісок, видобуток, нарада, нардепи, Ігор Гундич Версія для друку
563  

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич зібрав представників бізнесу та державних структур, аби розібратися у питанні нелегального видобутку піску на території області.

 

Нарада відбулася сьогодні, 13 грудня, за участю народних депутатів України Павла Дзюблика та Вадима Кривенка, представників поліції, прокуратури, фіскальної служби, Держгеокадастру та Держгеонадр, підприємців та громадськості.

 

«Влада Житомирської області тільки сприяє розвитку бізнесу і робить все для того, щоб сьогодні в область заходив інвестор і працював. Але я хотів би, щоб представники бізнесу ніколи не плутали того, що право власності на земельну ділянку або право оренди не дає права видобутку корисних копалин, які знаходяться на цій ділянці. Рішення, які маємо прийняти, мають сприяти представникам бізнесу у тому, щоб допомогти їм оформити дозволи», – наголосив Ігор Гундич.

 

Павло Дзюблик розповів, що сьогодні у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, відповідно до якого передбачається введення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення – пісок, глина, суглинок. На сьогодні за таку діяльність передбачається тільки адміністративна відповідальність на рівні близько 170 гривень.

 

За даними представників Держгеонадр, на Житомирщині є 39 родовищ піску та лише 10 спеціальних дозволів на видобуток піску. Крім того, у 2017 році лише 4 підприємства зі спецдозволами сплатили 616 тисяч гривень рентної плати.

 

Учасники наради обговорили питання проведення перевірок підприємців, розрахунку збитків та процесу легалізації.

 

За пропозицією голови ОДА Ігоря Гундича, прийнято рішення створити робочу групу, яка буде складатися з представників поліції, прокуратури, екологічної інспекції та громадськості, яка може надати конкретні пропозиції щодо змін до законодавства у цій сфері.

 

«Робоча група буде створена за 10 робочих днів. Вона виїде на місця, зробить інвентаризацію родовищ, подивиться, в якому вони стані, ведуться чи ні там роботи з видобутку. Нашою метою є підштовхнути підприємців до легалізації, допомогти їм у цьому процесі», – зазначив Ігор Гундич.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців