Інформація щодо створення робочих місць у Житомирській області у січні-листопаді 2018 року

Питання щодо забезпечення зайнятості населення є особливо актуальним у діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів та обласної служби зайнятості.

 

У найбільшій мірі  зниженню напруженості на ринку праці  сприяє реалізація заходів  програми економічного і соціального розвитку Житомирської області, яка приймається щорічно та програми залучення інвестицій в економіку Житомирської області на 2016-2020 роки, очікуваними результатами від реалізації яких  є  створення нових робочих місць.

 

Прогнозні  показники  щодо створення нових робочих місць визначені в обласній програмі зайнятості населення на 2018 – 2020 роки, яка затверджена   розпорядженням голови облдержадміністрації від 19.02.2018 року № 64. Зазначеною програмою передбачено створення в області у 2018 році 10800 робочих місць. Прогнозні показники щодо створення нових робочих місць визначені у відповідних районних та міських програмах.

 

За наявними даними у січні–вересні 2018 року підприємствами та  організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 4,8  млрд. грн. капітальних інвестицій, що на 12,6 % більше від обсягу капітальних інвестицій за відповідний період 2017 року.

 

В економіку  області іноземними інвесторами вкладено  6 255,8 тис. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що у 2,5 рази перевищує обсяг вкладень за весь 2017 рік.  

 

Здійснені заходи по залученню в економіку області інвестицій сприяли створенню  2800  нових робочих місць.

 

Серед найбільших інвестиційних проектів, під час реалізації яких створювались нові робочі місця, слід зазначити:

організація виробництва електричних бортових кабельних систем для відомих марок європейських автомобілів ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЖУ»загальною вартістю 30 млн євро, в рамках якого  упродовж  2018 року створено 1075 робочих місць. З початку реалізації проекту  створено 3,8 тис. робочих місць;

реалізація ТОВ «Монсанто Україна» (група компаній «Байєр») спільно з ПСП «Україна» (група компаній «Ерідон»)» проекту будівництва заводу з виробництва насіння сільськогосподарських культур загальною вартістю 200 млн дол. США в с. Почуйки Попільнянського району, в рамках якого створено 94 робочих місць;

 

реконструкція ТОВ «Папірус Універсал» незавершеного будівництва стрічково-ткацької фабрики в смт. Брусилів під фабрику канцелярських виробів, в рамках якого створено 86 робочих місць;

 

будівництво сонячної електростанції ТОВ «Ганська СЕС» загальною вартістю 18 млн. євро, в рамках якого  на період будівництва об’єкта створено 120 робочих місць;

 

реконструкція ТОВ «Поліська ТЕС» виробничих приміщень ПАТ «Приладобудівник» в Овруцькому районі для подальшого розміщення теплоелектростанції, яка працюватиме на  рослинній біомасі, в рамках якого  створено 37 робочих місць;

 

розширення виробництва ТОВ «РІФ-1» в Баранівському районі, в рамках якого  створено 28 робочих місць.

 

За рахунок власних коштів підприємств створені  нові робочі місця  у ТОВ «Баранівський маслозавод» – 66 робочих місць, ТОВ «Агростем» (Черняхівський район) – 58, ТОВ «Сігнет-Центр» (Попільнянський район) –    48, ПП «Ренет» (Любарський район) – 55,  ТОВ «Івановичі-хміль» (Пулинський район) - 30, СТОВ «Надія ВП» (Пулинський район) – 20,  ПрАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» (Радомишльський район) – 26, ПП «Жерм» (Черняхівський район) – 24. 

 

Упродовж 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015  № 1154 у Баранівській міській ОТГ реалізовувався пілотний проект "Рука допомоги" із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Рішенням комісії з питань надання безвідсоткової фінансової допомоги учасникам пілотного проекту 2 учасникам проекту надано фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності та створення додаткових робочих місць.

 

Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості. 

 

Відповідно до затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013р. № 347 Порядку обласна служба зайнятості веде активну політику у напрямі співпраці з роботодавцями  стосовно надання компенсацій єдиного внеску на створення нових робочих місць. Це дало можливість у       2017 - 2018 роках 615 безробітним отримати роботу, а 322 роботодавцям зекономити витрати на сплату єдиного  внеску у сумі  4 628,9  тис.  грн. (у тому числі у 2018 році працевлаштовані 327 безробітних, 205 роботодавців  отримали 2 377,6  тис. грн. економії із сплатти єдиного внеску).

 

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечувати соціальні гарантії.

 

Крім того, з метою підтримки підприємницької ініціативи населення 21 безробітному допомога по безробіттю виплачена одноразово для започаткування власної справи.

 

Всього за  результатами  моніторингу створення та ліквідації робочих місць, який здійснює Міністерство соціальної політики України, в області упродовж  січня – листопада  2018 року створено  14650  нових  робочих місць, що становить 135,6 %  прогнозних показників обласної програми зайнятості населення на  2018  рік (10800),  у тому числі: у юридичних осіб -  3494  робочих  місця,  у фізичних осіб  - 11156  робочих місць, що становить відповідно  23,8 %  та  76,2 %  від загальної кількості.

 

У цей період ліквідовано 5498 робочих місць, з них майже всі (5268 або   95,8 %) - це робочі місця, які ліквідовані внаслідок припинення діяльності фізичних осіб-підприємців.

 

Юридичні особи ліквідовали по області в цілому лише 1,1 % від створених робочих місць (163 із 3494). Фізичні особи - підприємці звільнили  65  працівників,  що становить 1,5 %  від загальної кількості прийнятих.

 

Робота щодо створення робочих місць  сприяла у працевлаштуванні обласною службою зайнятості упродовж року  11828   осіб.    До    набуття статусу безробітного працевлаштовано   20908 осіб,  що на 2040 осіб (10,8 %) більше ніж  у  2017 році.

 

Проблемним залишається питання створення нових робочих місць з гідною оплатою праці.

 

Із загальної кількості робочих місць, створених в області упродовж січня-листопада  ц.р., у юридичих осіб,  72,4 % - із заробітною платою менше мінімальної або на рівні мінімальної. В Олевському,  у Лугинському, Хорошівському, Коростишівському, в Овруцькому, у Пулинському,  Бердичівському, Радомишльському, Брусилівському, Баранвівському, Житомирському,, Народицькому районах та м. Коростені  -  питома вага  створених робочих місць  із  заробітною  платою,  яка  не перевищує  розміру мінімальної,  становить від 96% до 75%.  

 

Аналогічна ситуація із розмірами заробітних плат  у  заявлених роботодавцями до служби зайнятості вакансіях. За станом на 01.01.2019 р.  із   2241 наявної в області  вакансії  594 або 26,5 % - з мінімальною заробітною платою,  82  (3,7 %) - із заробітною платою від мінімальної до 4 тис. грн.,  663 (29,6 %) - від 4 до 5 тис. грн., 561 (25,1 %)  - від  5 до 7 тис. грн.,  243 (10,8 %) - від 7 до 10 тис. грн.,  84  (3,7 %) -  від  10 до 15 тис. грн. і лише  14 (0,6 %) - понад 15 тис. грн.  Середній розмір запропонованої заробітної плати становить 5161 грн.

 

Проведена робота щодо створення робочих місць сприяла покращанню показників економічної активності населення та зниження напруженості на ринку праці області.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців