Лев Парцхаладзе: «Ми маємо створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя»

31.05.2018 15:15 Україна, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю, Лев Парцхаладзе Версія для друку
267

Питання вдосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та якості її реалізації наразі залишається нагальним. 

 

Про це говорили сьогодні, 31 травня, під час онлайн-засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе.

 

Участь у засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, заступник начальника управління соціального захисту населення – начальник відділу соціального обслуговування населення та стаціонарних установ департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Анатолій Д’яченко, члени обласного Комітету доступності, представники громадських організацій. 

 

«Ми маємо створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя, тобто вжити конкретних заходів для усунення будь-яких перешкод, що утруднюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту, а також до інших об’єктів і послуг (школи, житлові будинки, медичні установи, аптеки, магазини та робочі місця», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

 

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич повідомив про те, що до Мінрегіону вже подані пропозиції по новим державним будівельним нормам. Він зауважив щодо необхідності подання регіонами відповідних пропозицій з урахуванням потреб даної категорії населення, оскільки наразі йде пошук тієї будівельної норми, яка буде ідеально працювати у даній сфері.


Валерій Сушкевич відмітив, що більшість областей прозвітували лише про встановлення пандусів в будівлях бюджетних установ. На його думку, в першу чергу необхідно зробити безбар’єрний доступ даної категорії осіб до об’єктів інфраструктури, а це медичні заклади, аптеки, ЦНАПи, магазини, кінотеатри тощо.

 

Виходячи з цього, вбачається за необхідне розробити методику, яка реально оцінить місто, регіон, район з точки зору забезпечення прав людей з інвалідністю.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців