Майже половина аптек області беруть участь у програмі «Доступні ліки»

6.03.2018 15:10 Житомирська область, програма, уряд, "Доступні ліки", препарати, пацієнти, рецепти, аптеки, Ярослав Лагута Версія для друку
709

На Житомирщині 308 аптек беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки» – а це майже половина від усієї кількості аптечних закладів області.

 

На цьому наголосив заступник голови ОДА Ярослав Лагута сьогодні, 6 березня, під час селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка.

 

«На Житомирщині урядова програма «Доступні ліки» досить популярна. Майже половина аптек області – 308 із 660 закладів – беруть участь у програмі. Станом на сьогодні жителі області вже отримали ліки за 99,1 тис. рецептів, аптекам відшкодували 3 млн 860,8  тис. грн, що становить 12,1%  від загальної суми, яка передбачена Житомирщині», – зазначив Ярослав Лагута.

 

За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, станом на 6 березня 56,4 тис. пацієнтів звернулися та отримали 126,1 тис. рецептів. В аптеках жителі області вже отоварили 99,1 тис. рецептів – 78,6 % від загальної кількості виписаних.

 

Сума, яку вже відшкодували аптекам складає 3 млн 860,8  тис. грн – 12,1 % від загальної суми у розмірі 31 млн 967,5 тис. грн, яка передбачена Житомирській області. Середня вартість рецепту становить близько 38,9 грн.

 

Під час селектору Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко нагадав, що згідно з постановами Кабінету Міністрів України, відшкодування коштів аптекам відбувається двічі протягом місяця. А також доручив посилити інформування громадян про можливості програми «Доступні ліки» та продовжити роботу щодо залучення до реалізації програми нових аптек.

 

Нагадаємо, що ліки надаються безкоштовно або з незначною доплатою пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

 

До нового Реєстру лікарських засобів додано ще 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — лозартан та глібенкламід. Загалом Реєстр містить 23 міжнародні непатентовані назви та 239 препаратів. Із препаратами, які можна отримати за програмою «Доступні ліки» можна ознайомитись ТУТ.

 

Довідково: У 2017 році Житомирська область на реалізацію програми реімбурсації ліків отримала державну субвенцію у розмірі 22,4 млн грн, з яких на відшкодування лікарських засобів використали 19 млн 253,81 тис. грн. У програмі взяли участь 254 аптеки області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців