Малі та середні підприємства Житомирщини зможуть скористатися аграрними розписками

18.01.2018 13:33 Житомирська область, підприємства, агро, сектор, аграрні розписки, проект, презентація, Руслан Кирилюк Версія для друку
685  

Завдяки проекту «Аграрні розписки в Україні» малі та середні підприємства Житомирської області у 2018 році скористатись додатковими фінансовими ресурсами, які необхідні для ведення сільськогосподарської діяльності.

 

Про це зазначив начальник управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Руслан Кирилюк сьогодні, 18 січня, під час презентації в області проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».

 

«У 2018 році на Житомирщині впроваджується проект "Аграрні розписки і Україні", який вже діє у 8 областях. І сьогодні у нас є всі перспективи для його успішної реалізації. Адже Житомирська область – потужний регіон для виробництва сільськогосподарської продукції. І впродовж останніх років спостерігається динамічне зростання. Так, за січень-грудень 2017 року господарства області виробили валову продукцію на суму 9 млрд 892,3 млн грн, що на 563,3 млн грн більше, як у відповідному періоді минулого року. Індекс сільськогосподарського виробництва становить 105,2%. Ми завжди шукаємо додаткові джерела фінансування для наших підприємств. Тому сподіваюсь, що аграрні розписки додадуть грошові надходження у розвиток агросектору області», – розповів Руслан Кирилюк.

 

Також він наголосив на тому, що протягом 2017 року агропідприємства для проведення комплексу сільськогосподарських робіт залучили 460 млн грн кредитних кошти, з яких 374 млн грн – пільгові. З обласного бюджету у минулому році аграрії і сільські жителі залучили кошти на суму 6 млн 150,0 тис. грн.

 

Керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку Лія Сорока зупинилась на тому, що метою Проекту є покращення доступу до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників. У результаті агропідприємства Житомирщини отримають ефективний інструмент, який сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин із кредитором та здешевлення процедури оформлення.

 

Представник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов розповів про основні результати впровадження аграрних розписок на території восьми областей – Полтавської (у 2014 році), Харківської, Черкаської та Вінницької (у 2015 році), Тернопільської, Хмельницької, Сумської та Миколаївської (2016-2017).

  

Участь у презентації проекту взяли представники агропідприємств Житомирської області.

 

Нагадаємо, що на Житомирщині протягом останніх двох років зростає виробництво валової сільськогосподарської продукції.

 

Довідково: Аграрна розписка – це документ, який містить обіцянку поставити майбутню сільськогосподарську продукцію або сплатити отримані внаслідок її реалізації кошти задля сьогоднішнього отримання ресурсів (фінансових, товарних чи у вигляді наданих послуг/виконаних робіт), необхідних для ведення сільськогосподарської діяльності.

 

Вони є двох видів: 

  • товарні – щодо поставки сільгосппродукції;
  • фінансові – щодо сплати грошової суми, отриманої від реалізації сільгосппродукції.

 

Основними партнерами проекту є Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України, приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців