Медичні працівники області проаналізували обставини виникнення травматизму серед населення

1.02.2017 13:59 Житомирська область, травматизм, медицина, координаційна рада, медичні сестри Версія для друку
416

Темі травматизму та реабілітації було присвячене спільне розширене засідання обласної координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціації медичних сестер Житомирської області, яке відбулося 31 січня у Житомирському інституті медсестринства.

 

Нині практично йдеться про епідемію травматизму серед населення, оскільки випадки травматизму  посідають третє місце після грипу та ГРВІ. Про це розповів Ігор Коцюба, лікар ортопед – травматолог травматологічного кабінету поліклініки №2 КУ ЦМЛ №1 м. Житомира. Щодня до травмпунктів міста звертається біля 50-60 пацієнтів, переважна більшість з яких отримали травми внаслідок падіння на вулицях.

 

Якщо вуличний травматизм зростає серед дорослого населення саме взимку, то найбільша кількість звернень серед дитячого населення  (а це особи віком до 18 років ) припадає на літній період, коли зростає світловий день і діти основний свій час проводять на вулиці без нагляду дорослих.

 

Якщо зазвичай взимку до обласної дитячої лікарні 20-30 звернень  за добу з приводу травм, то влітку ця цифра зростає до 50-70. Це травми, отримані внаслідок падіння з дерев, на погано облаштованих літніх майданчиках трапляються травми, пов’язані з пошкодженням сухожиль, коли діти намагаються перелізти через паркани, виготовлені з металоконструкцій або ж коли перебігають дорогу  перед транспортом.

 

Реєструються останнім часом й випадки спортивного травматизму, отримані на уроках фізкультури. В обласній дитячій клінічній лікарні цілодобово працює центр дитячої травми, де чергують нейрохірург, окуліст, травматолог, а при потребі – для консультації запрошується інший фахівець. Центр забезпечений усім необхідним.

 

Учасники координаційної ради провели аналіз передумов та обставин виникнення травматизму та обмінялися досвідом щодо реабілітації пацієнтів.

 

Довідково: за період з 16 – 29 січня цього року до травмпунктів міста Житомира звернулося 1680 осіб, з них – 466 дітей. Причому 979 випадків  пов’язані з вуличним травматизмом.

 

12

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців