Микола Кулеба: Житомирщина буде прикладом для інших областей у реформуванні інтернатів

12.04.2018 16:33 Житомирська область, реформування інтернатів, сімейне виховання, тренінг, Микола Кулеба, Ярослав Лагута Версія для друку
450  

У Житомирі розпочався дводенний тренінг зі стратегічного планування «Реформа закладів інституційного догляду та виховання дітей».

 

Відкриття тренінгу відбулось сьогодні, 12 квітня, за участю Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, заступника голови ОДА Ярослава Лагути, керівника Європейського відділення Фундації Лумос Ірини Маланчук.

 

Заступник голови ОДА привітав гостей та міжнародних партнерів – представників Фундації Лумос на Житомирщині.

 

«Сподіваюсь, що декількарічні питання, пов’язані з реформою закладів інституційного догляду, найближчим часом вийдуть на кінцеві результат і стратегічні плани. А під час роботи в групах ми вийдемо на більш конкретні рекомендації. Адже наш колективний розум покликаний зробити все таким чином, щоб Житомирщина була флагманом цієї реформи України», – зазначив Ярослав Лагута.

 

Процес реформування інтернатів передбачає в першу чергу запровадження і поширення нових форм сімейного виховання, а не закриття закладів.

 

За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, Житомирська область сьогодні на передовій щодо реформування закладів інституційного догляду, адже першою розробила проект регіонального плану реформування інтернатів.

 

«Дуже приємно, що ми рухаємось далі. Дякую за таку злагоджену роботу. Реформа нелегка, але ми не перші це проходимо. Я налаштований оптимістично не лише на те, що ми зробимо хороший план, а й успішно його реалізуємо. Житомирщина буде прикладом для інших областей. Закликаю усіх бути максимально активними в дискусіях та роботах в групах. Адже від цього буде залежати, наскільки цей план буде ефективний для дітей, які живуть в інтернатних закладах і тих, які потребують якісних послуг», – наголосив Микола Кулеба.

 

Учасники тренінгу ознайомились із методологією оцінки закладів інституційного догляду та виховання дітей і критеріями реформування, яку розробили у Національному офісі з деінституалізації.

 

Наступний етап тренінгу – робота у групах щодо оцінки і ранжування інституцій, після чого кожна з груп презентує свої напрацювання.

 

Завтра, 13 квітня, учасники разом проаналізують системи інституційного догляду та виховання дітей та перспективи трансформації таких закладів.

 

Нагадаємо, що Житомирщина – перша область, яка розробить регіональний план реформування інтернатів, а за словами Ігоря Гундича, до 2025 року на Житомирщині інтернатів не буде, адже кожна дитина матиме родину.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців