На Житомирщині 97% посівів озимих зернових знаходяться у доброму та задовільному станах

2.02.2018 17:23 Житомирська область, агро, озимі зернові, посіви, стан, погодні умови, прогноз Версія для друку
282

197% посівів озимих зернових у господарствах Житомирщини знаходяться у доброму та задовільному станах.

 

Про це повідомляє управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 

Спеціалісти управління спільно з науковцями Інституту сільського господарства Полісся НААН України та співробітниками Житомирського обласного центру з гідрометеорології проводять моніторинг стану перезимівлі озимих культур в господарствах області.

 

З посіяної площі у всіх категоріях господарств 162,3 тис. га озимих зернових культур у доброму стані знаходяться на 113,8 тис. га (70%), у задовільному – на 43,7 тис.  га (27%) та на 4,8 тис. га (3%) у слабкому та зрідженому стані.

 

Озимий ріпак з площі 38,2 тис. га у доброму стані – 27,5 тис. га (72%), задовільному – 9,9 тис. га (26%) та в слабкому і зрідженому – 0,8 тис. га (2%).

 

З метою визначення життєздатності рослин в господарствах області 25 січня спеціалісти провели І тур відбору монолітів озимих зернових культур. При оптимальних умовах відростання рослин через 10 днів буде проведено попередню оцінку їх стану в ході перезимівлі, а остаточну – через 14-15 днів після відбору.

 

Як повідомляє обласний центр з гідрометеорології, у січні озимі культури перебували у стані спокою, їх перезимівля проходила у задовільних погодних умовах. У найхолодніші ночі посіви були вкриті сніговим покривом, який захищав їх від вимерзання. Мінімальна температура ґрунту знижувалася до 4-9 градусів морозу, що вище критичної температури (-14…-15о).

 

За прогнозованими показниками на 2018 рік, загалом посівні площі збільшаться на 7,2 тис. га.  У цьому році найбільше планується збільшення площ озимого ріпаку, озимої пшениці та тритикале і ярого ячменю.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців