На Житомирщині більше 30 центрів соцобслуговування допомагають одиноким та непрацездатним жителям

24.10.2017 14:30 Житомирська область, соціальний захист, непрацездатні, одинокі, Юрій Прокопець Версія для друку
283

У Житомирській області функціонує 31 територіальний центр соціального обслуговування, які надають допомогу 33,7 тис. одиноким і непрацездатним громадянам.

 

Про те, як працюють центри в області, обговорили сьогодні, 24 жовтня, під час наради на тему «Діяльність територіальних центрів соціального обслуговування в умовах децентралізації та співпраці з об’єднаними територіальними громадянами». Участь в засіданні взяв директор департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Юрій Прокопець.

 

Загалом в області функціонує 23 територіальні центри соціального обслуговування райдержадміністрацій (міськвиконкомів). Крім цього, такі центри мають і 8 ОТГ – Народицька, Брусилівська, Олевська, Червоненська, Семенівська, Ушомирська, Чоповицька та Хорошівська.

 

За словами Юрія Прокопця, головне завдання, яке зараз стоїть перед центрами, – активізувати роботу та залучити більше благодійників, купувати соціальні послуги, при їх відсутності (послуги перукаря, ремонту одягу та взуття) в інших організацій, які їх надають. Разом з тим, необхідно створювати пункти прокату технічних засобів реабілітації.

 

Також для того, аби люди похилого віку та особи з інвалідністю продовжували всебічно розвиватись, збагачуватись духовно, займались самореалізацією, потрібно активніше створювати «Університети ІІІ віку».

 

 

Сьогодні в області всього працює 8 таких університетів при центрах у м. Житомир, Новоград-Волинський, Бердичівський, у Попільнянському, Радомишльському, Ружинському та Новоград-Волинському районах, а також Територіальному центрі Брусилівської ОТГ.

 

У цих університетах відкриті такі факультети:

  • здорового способу життя та основ медицини;
  • художньої самодіяльності;
  • дозвілля  та активного відпочинку;
  • психологія спілкування;
  • літературно-мистецький;
  • основ інформаційно-комп’ютерних технологій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців