На Житомирщині найдешевше встановити сонячну електростанцію – на Регіональному форумі обговорили альтернативну енергетику

16.05.2018 16:10 Житомирська область, регіональний форум, дискусії, сонячні електростанції, відшкодування Версія для друку
529

Яким чином встановити сонячну електростанцію та чому на Житомирщині це вигідно – про це могли дізнатися усі бажаючі під час І Регіонального форуму.

 

Панельна дискусія на тему розвитку сонячної енергетики у Житомирській області відбулася сьогодні, 16 травня, у Житомирі біля кінотеатру «Жовтень».

 

Спікерами виступили Геннадій Забродський – заступник директора департаменту регіонального розвитку ОДА, Андрій Карташов – голова Всеукраїнської громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив», Костянтин Матвєєв – головний інженер ТОВ «Акватерм-Альянс», Юрій Фаворський – президент громадської спілки «Асоціація сонячної енергетики України», Вікторія Дмитрієва – заступник директора Житомирської обласної дирекції АБ «Укргазбанк».

 

«Фахівці зазначають, що сонячна енергетика має всі шанси стати нафтою 21 століття. За прогнозами аналітиків, до 2070 року сонце стане найбільшим джерелом енергії. Кількість сонячної енергії, що потрапляє на поверхню землі протягом тижня, перевищує енергію світових запасів нафти, газу, вугілля та урану. До 2030 року в Україні діє "зелений тариф", за умовами якого будь-яка фізична особа або підприємство може виробити електроенергію на своїй ділянці і продати її державі за вигідною ціною», – розповів Геннадій Забродський.

 

Також він зазначив, що в області дуже швидкими темпами розвивається ця альтернативна енергетика.

 

«У 2017 році на Житомирщині за ініціативи голови ОДА Ігоря Гундича розпочали стимулювати населення до встановлення сонячних електростанцій. Будь-яка фізична особа на території Житомирської області може збудувати приватну сонячну електростанцію потужністю до 30кВт, і за це з обласного бюджету отримає 20% від вартості обладнання (до 50 тис. грн). До 2017 року на Житомирщині було збудованого всього 10 сонячних станцій. За рік жителі області збудували 65 сонячних електростанцій», – сказав Геннадій Забродський.

 

Андрій Карташов, як власник сонячної електростанції на Житомирщині, розповів, що був третім, хто отримав компенсацію з обласного бюджету. Кошти на рахунок надійшли через 10 днів після подачі документів.

 

Крім того, за його словами, на Житомирщині найдешевше встановити сонячну електростанцію, зокрема, у Тетерівській ОТГ, адже крім підтримки з обласного бюджету у цій громаді відшкодовують додатково по 1 тис. грн за кожен кіловат потужності станції.

 

Усі бажаючі у рамках заходу могли дізнатися про процедуру встановлення сонячних електростанцій, спосіб встановлення, можливість кредитування, отримання відшкодування тощо.

 

Нагадаємо, Житомирщина надає найбільшу компенсацію за сонячні електростанції серед областей України.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

2

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців