На Житомирщині плануємо створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів, – Ігор Гундич

31.01.2018 17:16 Житомирська область, освіта, інклюзія, ІРЦ, Марина Порошенко, Ігор Гундич, Зубко Версія для друку
837

1На Житомирщині створять 30 інклюзивно-ресурсних центрів.

 

Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич сьогодні, 31 січня, у рамках робочого візиту на Житомирщину дружини Президента Марини Порошенко та Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

 

«Ми плануємо в області створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів. Думаю, це завдання нам під силу. Дуже приємно, що голови ОТГ розуміють, що потрібно змінювати підходи до дітей, які не мають можливостей повноцінно навчатися. Сьогодні у нас підписали меморандуми 14 голів ОТГ, завтра – ще 16 керівників громад. Ми будемо надавати практичну допомогу і готові долучатися фінансово, щоб це були спільні проекти», – зазначив Ігор Гундич.

 

За його словами, зараз в області 400 дітей займаються на інклюзивній освіті. Коли відкриються інклюзивно-ресурсні центри, і батьки побачать результати їх роботи, то таких дітей ставатиме дедалі більше.

 

Марина Порошенко наголосила, що інклюзивно-ресурсні центри повинні запрацювати на всій території України з 1 вересня 2018 року, оскільки психолого-медико-педагогічні консультації будуть закриті.

 

«У нас з радянських часів залишилася система ПМПК – психолого-медико-педагогічні консультації, які оцінювали дитину з особливими освітніми потребами і відправляли її на навчання в інтернати або на індивідуальну форму навчання. Ця мережа була на обласному рівні і до громад не спускалася. Зараз ми міняємо цю систему. Інклюзивно-ресурсні центри будуть обслуговувати дітей віком 2-18 років. Вони не тільки будуть їх консультувати і розподіляти по шкільних закладах, але і супроводжувати протягом навчання і надавати корекційно-педагогічні послуги. Таким чином, ця система буде охоплювати усіх дітей з особливими освітніми потребами на первинному рівні – на рівні територіальних громад і районних центрів з розрахунком до 10 тисяч дітей у сільській місцевості і 14 тисяч у міській. З 1 вересня 2018 року по всій Україні мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри, тому що ПМПК будуть закриті», – зазначила дружина Президента.

 

«Нам потрібно, щоб громади між собою співпрацювали і створювали центри, які будуть обслуговувати декілька громад. Це стосується надання не тільки адміністративних послуг, соціальних, освітніх, а і максимальної уваги до дітей на первинному рівні – фінанси й повноваження дають можливості, але і відповідальність», – підкреслив Геннадій Зубко.

 

Нагадаємо, Марина Порошенко та Геннадій Зубко ініціювали старт проекту створення інклюзивно-ресурсних центрів в області.

 

Довідково:

 

Інклюзивно-ресурсний центр – спеціально оснащений сучасний центр для дітей з особливими освітніми потребами, який визначає індивідуальні особливості кожної дитини та надає психолого-педагогічну підтримку та допомогу, супроводжує дитину протягом навчання в освітніх закладах.

 

ІРЦ створюється з розрахунку на 7 тисяч дітей віком від 2 до 18 років у громаді/сільській місцевості та 14 тисяч – у міській.

 

Серед основних завдань ІРЦ: проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, надання методичної допомоги педагогічним працівникам, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги.

 

1

 

3

 

4

 

 

2

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців