На Житомирщині провели службове розслідування спалаху вірусного гепатиту А

23.11.2016 16:07 Житомирська область, гепатит А, вірус, профілактика, протиепідемічні заходи Версія для друку
536

1Серед учнів Кмитівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату було зафіксовано спалах вірусного гепатиту А.

 

Робоча група у складі фахівців управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, спеціалістів управлінь охорони здоров’я та освіти і науки облдержадміністрації провела службове розслідування.

 

Станом на 22.11.2016 року захворіло 34 дитини віком до 17 років. Дата першого захворювання 06.10.16 року, останнього 17.11.16 року. В ході проведеного медичного спостереження за контактними особами було виявлено 2 хворих дітей з клінічними проявами та за результатами вірусологічного обстеження крові виявлено ще 31 хвору дитину, які госпіталізовані у інфекційні відділення медичних закладів області.

 

У даний час на стаціонарному лікуванні знаходиться 14 дітей. Інші 20 захворілих дітей в задовільному стані, після проведеного лікування виписані з лікарні із заключним діагнозом вірусний гепатит А.

 

 Після реєстрації першого випадку у навчальному закладі розпочато проведення комплексу протиепідемічних заходів, які тривають до сьогодні.

 

У школі-інтернаті проведена заключна дезінфекція, організована та триває поточна дезінфекція, за контактними дітьми та працівниками закладу ведеться медичне спостереження. Проведено 179 досліджень проб з об’єктів зовнішнього середовища, в т.ч. 29 проб питної води, 139 гігієнічних змивів та 20 проб харчових продуктів, відхилень від нормативних показників не виявлено.

 

У навчальному закладі постійно проводиться санітарно-просвітницька робота серед учнів та персоналу (лекції, бесіди, диктанти), підтримується тісний контакт з батьками та роз’яснювальна робота серед них.

 

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби при проведенні позапланового обстеження навчального закладу було виявлено ряд порушень та недоліків щодо дотримання вимог санітарного законодавства.

 

Школою-інтернатом вжито дієві заходи з усунення порушень.

 

Станом на 22.11.2016 року 30 дітей навчального закладу щеплено  проти вірусного гепатиту А та вирішено питання щодо вакцинації працівників закладу та дітей, які не отримали щеплення. Медпрацівниками Коростишівської ЦРЛ  24-25 листопада 2016 року буде проведена вакцинація даних осіб.

 

Проведення комплексу протиепідемічних заходів у школі-інтернаті продовжується та перебуває на постійному контролі Держпродспоживслужби району та області.

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців