З 4 грудня в області проходитиме Всеукраїнський тиждень права

29.11.2017 16:40 Житомирська область, МКМР, засідання, правова допомога, тиждень права, просвітницький проект Версія для друку
607  

Серед пріоритетних завдань роботи обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення – підвищення рівня правих знань молоді та надання їм якісної правової допомоги.


Це зазначив сьогодні, 29 листопада, перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (далі – МКМР).


«Актуальним залишається питання підвищення рівня правової культури населення в цілому, і зокрема молодого покоління. Наразі на жаль нагальним є проблема зростання правопорушень серед молоді. Тому серед основних завдань роботи ради – навчити дитину приймати свідомі рішення в інтересах власного майбутнього», – зазначив Сергій Крамаренко.


Заступник начальника відділу Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олена Шабінська поінформувала членів МКМР про підсумки діяльності районних та міських МКМР у І півріччі 2017 року та зазначила, що їх діяльність у порівнянні з 2016 роком активізувалася. Зокрема, районними та міськими МКМР проведено 27 засідань, на яких розглянуто 60 питань.


Переможцями відбіркового туру за результатами діяльності МКМР у І півріччі 2017 року визнано Богунську й Корольовську районні м. Житомира, а також Бердичівську, Коростенську, Коростишівську, Любарську, Малинську, Попільнянську, Радомишльську, Хорошівську районні МКМР. Представники Бердичівської та Попільнянської районних МКМР поділилися з учасниками засідання досвідом організації відповідної роботи в регіонах.


Олена Шабінська також розповіла про проведення в грудні 2017 року Всеукраїнського тижня права. З 4 до 10 грудня в області проходитимуть заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру, що спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи людини, серед яких: прес-конференція, засідання за круглим столом, Всеукраїнський урок «Права людини», проведення навчань працівників установ та організацій, профілактичні рейди, зустрічі із засудженими тощо.


Начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар ознайомив присутніх із загальнонаціональним проектом Міністерства юстиції України «Я маю право!».


«Основна мета цього проекту – просвітницька робота, адже багато українців не знають своїх прав і не вміють скористатися тими можливостями, які гарантовані законодавством», – зазначив Олександр Грабар.


Проект реалізується у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки USAID «Нове правосуддя» та іншими донорами. Він передбачає навчання конкретних категорій українців щодо їх прав, якими вони володіють, механізми захисту порушених прав.


У рамках проекту Міністерством юстиції України визначено перші три блоки, в яких здійснюється просвітницька робота: захист права власності, врегулювання спорів без звернення до суду, освіта без корупції.


Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області Олександр Гербеда поінформував учасників засідання про роботу мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги в області. Він зазначив, що метою роботи виїзних точок доступу є надання правової допомоги жителям сільської місцевості у відділених районах області щодо запобігання порушенню їх прав.


На сьогодні здійснено 149 виїздів, під час яких надано консультації 466 особам з різних питань.


Члени обласної МКМР з правової освіти населення підтримали пропозицію щодо розробки та затвердження місцевими органами влади програми щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців