Огляд можливостей для громадськості та журналістів. ГРАНТИ, ТРЕНІНГИ, КОНКУРСИ

4.01.2018 11:16 Житомирська область, можливості для ГО, громадськість, журналісти, гранти, тренінги, навчання, конкурси Версія для друку
389

Запрошуємо до активності представників громадськості та ЗМІ. До вашої уваги пропонуємо тижневий огляд актуальних семінарів, тренінгів, програм, грантів та конкурсів.


Конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується ЄС оголошують нову хвилю конкурсу грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні». Кінцевий термін подання грантових заявок – 22 січня 2018 року, до 18:00.

 

Метою конкурсу є створення і розвиток потенціалу регіональних ЗМІ для висвітлення питань, пов’язаних з відносинами України та Євросоюзу, впровадження УА, інших зобов’язань України перед ЄС, для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей, а також для просування реформ в регіональному вимірі, забезпечення провідних регіональних ЗМІ фінансовою спроможністю для сталого висвітлення європейської тематики, сприяння публічному обговоренню та підвищення інформованості громадськості про теми, пов’язані із ЄС, на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях.

 

Передбачається, що виконання проекту сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС.

 

В рамках конкурсу пріоритет надається засобам масової інформації, що функціонують за межами столиці. Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу.

 

До участі у конкурсі запрошуються ЗМІ, які:


• офіційно зареєстровані як юридичні особи в Україні не менше 1 року (грантові заявки від ФОП не приймаються);
• мають щонайменше річний, бажано – трирічний досвід роботи;
• мають досвід публікацій за тематикою запропонованого проекту;
• мають сталу аудиторію в одному або декількох регіонах України (окрім Києва);
• мають спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).
• запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче).

 

У конкурсі можуть брати участь регіональні ЗМІ всіх типів (окрім державних): інтернет, друковані та електронні ЗМІ (телебачення та радіо), а також конвергентні ЗМІ, що поєднують кілька типів.


Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними ЗМІ, громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування (у тому числі з інших областей України).

 

Участь у конкурсі можуть брати приватні, комунальні ЗМІ та ЗМІ, створені у вигляді неприбуткової організації. Водночас, конкурс не передбачає можливості покриття податку на прибуток за рахунок донорських коштів.

 

Комерційні ЗМІ можуть надсилати заявки щодо участі в конкурсі як самостійно, так і в співпраці з некомерційною організацією. В цьому разі комерційні ЗМІ мають виступити фінансовими гарантами виконання проекту.

 

Максимальний розмір гранту – 375 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 – 300 000 гривень, в залежності від типу ЗМІ, менше фінансування дасть переможцям додаткову можливість подаватися на продовження проекту).

 

Максимальна тривалість проектів – 1 рік, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.03.2019 року. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проекту, який виконується.

 

Кінцевий термін подання грантових заявок для розгляду на 9-му засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 27.02.2018) 22.01.2018 р., до 18.00.

 

Листи надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kiev.ua. Конкурс є постійним і триватиме до 30 вересня 2018 року. У випадку вичерпання грантового бюджету термін конкурсу може бути скорочений. Всю інформацію про конкурс дивіться за посиланням: https://goo.gl/rTx5q6.


Медіашкола децентралізації для регіональних журналістів (Київ, Дніпро)

24-26 січня 2017 року в Києві та Дніпрі відбудеться «Медіашколи децентралізації для регіональних журналістів». До участі запрошуються журналісти друкованих та онлайн-медіа, які висвітлюють реформу децентралізації та прагнуть вдосконалити свої знання. Заявки приймаються до 22 січня 2018 року.

 

Академія української преси за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва і розвитку (Sida), проводить масштабний всеукраїнський проект за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Проект спрямований на підвищення якості фахового висвітлення реформи децентралізації в Україні.

 

До участі запрошуються журналісти друкованих та онлайн-медіа, які висвітлюють реформу децентралізації та прагнуть вдосконалити свої знання та вміння, пройшовши навчання в рамках 3-денної «Медіашколи децентралізації для українських регіональних журналістів».

 

Метою проекту є створення мережі кваліфікованих журналістів, які будуть займатися професійним висвітленням реформи децентралізації по всій Україні.

 

Медіашкола відбудеться протягом жовтня 2017 року – березня 2018 року в 24-х областях України.

 

У січні заходи проходитимуть у 2-х областях України (Київська та Дніпропетровська). Відповідно, перевага надаватиметься представникам медіа з цих регіонів.

 

Дати та місця проведення Медіашколи:

24-26 січня – Київ

24-26 січня – Дніпро

 

Заповнити анкету >>>

 

Заявки приймаються до 22 січня 2018 року.

 

Протягом 3-х днів учасники матимуть змогу підвищити рівень знань з висвітлення реформи та отримати допомогу у створенні професійного матеріалу, що буде опублікований у ЗМІ, які вони представляють. Після участі у тренінгу та публікації кінцевого продукту, журналісти матимуть можливість знову обмінятися та поділитися своїм досвідом. По завершенню проекту роботи журналістів будуть опубліковані у збірнику, присвяченому висвітленню питань децентралізації.


Організатори покривають всі витрати на проїзд, харчування та проживання. 

 

Для роботи в рамках тренінгу кожному учаснику необхідно мати з собою ноутбук або планшет.


Конкурс документального кіно «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»

Docudays UA та Goethe-Institut оголошують про створення нового проекту «CIVIL PITCH: фільми громадської активності». Мета проекту – формувати міжсекторальні зв’язки задля розвитку документального кіно в Україні та сприяти виробництву документальних фільмів на теми, які є важливими та гострими, але мало обговорюваними в українському суспільстві.Goethe-Institut в Україні та Docudays UA запрошують представниць та представників ОГС, режисерів та режисерок з України подавати свої ідеї документальних фільмів або проекти на стадії розвитку/раннього виробництва на всеукраїнський конкурс, переможці якого отримають грошові призи для виробництва фільмів.

Які проекти запрошуються до участі

1. Проекти короткометражних фільмів (від 20 до 40 хв)
2. Проекти з України
3. Проекти на такі теми:

- інклюзія (люди з обмеженими можливостями, мігранти, біженці, вимушені переселенці, демобілізовані з АТО з посттравматичним синдромом, ґендерна ідентичність, дискримінація жінок у сучасному українському суспільстві (політична, економічна, побутова сфери), права ЛГБТКІА+, зокрема права транс та інтерсекс-людей);

 

- гуртування (історії успіху людей або громадських організацій з різних сіл/міст/куточків України, які об'єдналися задля якоїсь доброї справи чи задля захисту своїх прав або інтересів та досягли бажаного результату).


- протидія корупції.

Хто може подавати заявки


1. Представники та представниці ОГС, які мають унікальну історію та зацікавлені в тому, щоб перетворити її на кіно. (фестиваль допоможе з пошуком режисерки або режисера для створення команди, яка братиме участь у проекті). 

2. Режисери та режисерки з проектами документальних фільмів на стадії ідеї, розвитку ідеї або на ранньому етапі виробництва, які зацікавлені в співпраці з ОГС, шукають інформаційну та/або організаційну підтримку (фестиваль допоможе з пошуком представниці або представника ОГС для створення команди, що братиме участь у проекті).

3. Режисери та режисерки, які не мають певної ідеї фільму, але зацікавлені в співраці з ОГС та готові працювати з наданою темою.

4. Уже сформована команда ОГС + режисер(ка), які хочуть розвинути свою ідею фільму. Заявницям та заявникам не обов’язково бути професіонал(к)ами у документалістиці. Утім наявність певного досвіду у виробництві кіно також схвалюється.


За результатами конкурсу буде обрано до 12 проектів, автор(к)и яких будуть запрошені на два тренінги в березні. Один з них відбудеться на Docudays UA-2018 (23–30 березня, 2018 р.).Після тренінгів фіналіст(к)и пітчингуватимуть свої проекти перед групою експертів та експерток. Склад журі буде повідомлено окремо. Журі нагородить три проекти, що переможуть. Передбачено три призи на виробництво фільмів, про які організатори повідомлять додатково.

Дедлайн для заявок: 1 лютого 2018 року, 23:59 за східноєвропейським часом.
Фіналіст(к)и будуть оголошені 26 лютого 2018 року.

Необхідні документи та адреса для подачі заявок - за посиланням http://docudays.org.ua/civil-pitch/.


Гранти для громадських, державних та приватних організацій, що працюють у культурному та творчому секторах

Гранти для культурних операторів з України та країн ЄС на реалізацію спільних проектів, які сприяють обміну досвідом та ідеями між Україною та ЄС, та/або створенню нових культурних продуктів. Ця категорія відкрита лише для партнерських заявок від двох або більше організацій, що базуються в Україні та ЄС, а не для індивідуальних заявників.

До проекту має бути залучена Україна та щонайменше одна країна ЄС. Тривалість проекту – від 3 до 12 місяців. Пропонуються гранти різного розміру: до 10 000 євро для малих, до 20 000 євро для середніх та до 50 000 євро для великих проектів.

Проекти мають охоплювати принаймні одне із зазначених завдань і чітко зосереджуватися на міжнародному культурному обміні та співпраці, а також підкреслювати важливість видимості та комунікації.

Завдання:

Підвищення обізнаності про важливість культури для економічного розвитку та соціальної єдності.
Стимулювання ширшої участі громадськості у культурних заходах.
Заохочення співпраці між організаціями громадянського суспільства (ОГС), організаціями державного сектору та організаціями приватного сектору, які працюють у культурному та творчому секторах.
Розвиток знань та спроможності діячів, що працюють у культурному та творчому секторах.
Залучати недостатньо представлені або маргіналізовані групи до культурної діяльності.
Вивчення різноманітності та заохочення міжкультурного діалогу через культурну діяльність.

80% суми гранту для співпраці виплачуватиметься попередньо, а залишок - після отримання відповідного звіту. Проекти можуть отримати 100% фінансування від програми, однак співфінансування до 30% заохочується і буде оцінюватися більш високо. Між тим програма не може використовуватися для отримання коштів для на співфінансування інших програм ЄС, наприклад, програм "Креативної Європи".

Умови участі:

Подача проектів відкрита для (неформальних) об'єднань організацій з України та Європейського союзу, зокрема і організацій громадянського суспільства, організацій державного сектору та приватних організацій (також і прибуткових), що діють у культурному та творчому секторах. Індивідуальні заявники подаватися не можуть. Один учасник партнерства повинен подати заявку від імені усіх організацій, які бажають співпрацювати над проектом; водночас цей учасник нестиме відповідальність за підписання та виконання умов угоди, а також за управління фінансами та звітністю. Між тим, усі учасники партнерства повинні мати відповідний правовий статус для отримування благодійних грантів.

Кінцевий термін подачі заявок на отримання грантів національної співпраці: 29 січня 2018. Заявки мають подаватися англійською мовою. Учасників повідомлять про результати до 15 березня 2018 року. Гранти необхідно використати з 1 квітня 2018 року до 15 Березня 2019 року.

Завантажте детальний опис умов участі, щоб дізнатися більше про критерії оцінювання та інші положення цієї грантової категорії, за посиланням https://goo.gl/Hho5DA

Якщо у вас виникають проблеми із завантаженням електронної форми заявки, будь ласка, закрийте посилання і спробуйте відкрити знову. Якщо сервіс вимагає пароль для реєстрації, будь ласка, натисніть "request login details", щоб отримати доступ до форми.


Єврошкола EU Study Days, Ужгород

15-18 лютого 2018 року в Ужгороді пройде сесія Єврошколи для студентів та випускників вишів. До участі запрошуються учасники з усіх регіонів України. 

Єврошкола це унікальна можливість для українських студентів та випускників ВНЗ:

- отримати нові знання від найкращих експертів з Європейського Союзу та України;
- вивчити ключові моменти у відносинах між Україною та Європейським Союзом у сферах політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини;
- поспілкуватися з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями;
- долучитися до мережі активної молоді, для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив у майбутньому.

Хто може взяти участь?

Участь можуть взяти студенти (останні курси) та випускники українських ВНЗ (які закінчили університет не більше, ніж три роки тому) з усіх регіонів України.

Пріоритет буде надаватися студентам та випускникам, що здобули (або здобувають) освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.

Як взяти участь?

Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно заповнити анкету за посиланням http://bit.ly/EUSD_23sessionUzhhorod (дедлайн – 30 січня, 2018 о 23:00)..


Гранти для проектів з україністики

Наукове Товариство ім. Шевченка призначатиме ґранти у 2017 році для дослідницьких проектів, які стосуватимуться широкого кола питань, пов’язаних з україністикою. І хоча пріоритети надаватимуться проектам у галузях гуманітарних і соціальних наук, подання на дослідження в інших ділянках також примайтимуться, якщо становитимуть вагомий внесок в українську науку.

Вимоги

Дослідницькі ґранти призначатимуться вченим з різних країн у різних дисциплінах. Усі подання оцінюватимуться за рівнем їхньої наукової ваги, досвіду пошукувача, враховуватиметься також важливість поданого проекту з точки зору україністики.

Неповні подання, або подання, які надійдуть після вказаного терміну, не розглядатимуться. Пошуковці матимуть можливість подаватися ще раз, поновивши своє подання у наступному терміні, визначеному для призначення ґрантів. Перевага надаватиметься тим науковцям, проекти яких уже матимуть додаткове підтверджене фінансування з інших джерел або зможуть довести своє подання до інших фондів. Якщо пошукувач уже отримував ґрант для досліджень від НТШ-А, то наступне подання можна буде зробити через рік. До того ж подавач муситиме представити письмовий звіт про використання попереднього ґранту і проробленої праці, перш ніж подаватися знову.

Правила отримування ґранту

Дослідницькі ґранти призначаються насамперед для пошуків матеріалів, їхнього опрацювання і написання праці. Призначені кошти можуть використотуватися для покриття таких витрат: праця в архівах, копіювання архівних матеріалів, додаткові витрати, покриття витрат на дорогу, харчування та проживання під час праці в інших містах або країнах.

Максимальна сума ґранту становитиме $ 5,000 для індивідуального подання, або $ 7,500 для колективного.

Необхідні матеріали для подання і терміни

- заява для отримання ґранту
- резюме (CV) з публікаціями
- опис проекту, науковий контекст досліджуваної теми, наукова новизна проєкту для україністики і очікувані результати (публікація і т.д.)
- докладний графік роботи над проектом і передбачуваний бюджет
- 2-3 рекомендаційні листи

Подання з усіма необхідними документами надсилати на електронну адресу НТШ-А до 1 березня 2018 року (grants@shevchenko.org). Остаточні рішення будуть прийняті у червні 2018 року.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців