Огляд можливостей для громадськості та журналістів. ГРАНТИ, ТРЕНІНГИ, КОНКУРСИ

11.12.2017 16:11 Житомирська область, можливості для ГО, громадськість, журналісти, гранти, тренінги, навчання, конкурси Версія для друку
379

Запрошуємо до активності представників громадськості та ЗМІ. До вашої уваги пропонуємо тижневий огляд актуальних семінарів, тренінгів, програм, грантів та конкурсів.


Конкурс проектів «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності»

Як можна трансформувати громадський простір, поліклініки, центри соціальних послуг, офісні приміщення таким чином, аби вони були доступними для всіх, зокрема людей з інвалідністю та інших маломобільних груп? Якщо ви маєте ідеї, як застосувати принципи універсального дизайну в Україні, подавайте заявки на конкурс. Найкращим проектам буде надана фінансова допомога в їхній реалізації. Дедлайн - 15 грудня 2017 р.

 

Програма має на меті сприяти застосуванню принципів універсального дизайну та доступності до об’єктів, середовища та процесів як засобів залучення та участі людей з інвалідністю в Україні.  Це також підтримка у подоланні існуючих бар'єрів, що перешкоджають чи обмежують рівні можливості для людей з інвалідністю до послуг та об’єктів, призначених для загального публічного доступу, а також гарантування того, що права людей з інвалідністю у сфері охорони здоров'я, навчання, зайнятості, надання публічних та соціальних послуг реалізовуються повною мірою. 

 

Задля досягнення вищезазначеного в рамках Програми передбачено надання міні-грантів на підтримку ініціатив, спрямованих на застосування принципів універсального дизайну.  

 

Мета конкурсу: сприяти покращенню доступності та зручності середовища, закладів та послуг для використання всіма людьми без обмежень, беручи до уваги потреби маломобільних груп населення.

 

Завдання конкурсу

 • поширити інформацію про універсальний дизайн, його принципи, кращу практику  застосування;
 • налагодити співробітництво між органами влади, бізнесом та представниками різних груп населення, зокрема маломобільних, задля спільного проектування та створення середовища, продуктів, послуг тощо з урахуванням їх потреб;
 • сприяти створенню прототипів різних об’єктів та послуг, які відповідають принципам універсального дизайну з метою їх подальшого поширення.

Конкурсні категорії

 • охорона здоров’я (у цій категорії приймаються пропозиції від закладів, що надають  екстрену та первинну медико-санітарну допомогу) – мінімум 2 ініціативи буде підтримано;
 • соціальні та реабілітаційні послуги (у цій категорії приймаються пропозиції від НЕстаціонарних закладів та реабілітаційних установ, що надають соціальні та реабілітаційні послуги на рівні громади, у т.ч. для людей з інвалідністю) – мінімум 2 ініціативи буде підтримано;
 • зайнятість (у цій категорії приймаються пропозиції від роботодавців, які створили або планують створити робочі місця не менше ніж для 5 осіб І чи ІІ групи інвалідності) – мінімум 3 ініціативи буде підтримано;
 • інші: нестаціонарні заклади сфери освіти, заклади та об’єкти дозвілля, публічний  простір та публічні приміщення, центри громади, ініціативи щодо доступності інформації, предмети та програмне забезпечення, тощо які сприяють залученню та побудовані на принципах універсального дизайну.

Пакет документів повинен бути поданий українською мовою та має складатися з:

 

Належно заповненої аплікаційної форми проектної пропозиції  (в двох форматах PDF з підписами та печаткою та Word) та таких додатків (у форматі PDF):

 • Додаток 1. Копія свідоцтва про реєстрацію
 • Додаток 2. Резюме фахівців, які будуть призначені відповідальними за  реалізацію проекту згідно з вимогами п.4.1
 • Додаток 3. Гарантійний лист щодо співфінансування із зазначенням суми або форми співфінансування (у разі, якщо внесок буде надано не організацією-заявником).
 • Додаток 4. Лише для неприбуткових організацій  - Довідка з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій із зазначенням коду неприбутковості.

Файл з аплікаційною формою повинен мати коротку назву організації-заявника, а файли з  додатками повинні бути пронумеровані відповідно номеру додатку (номери додатків не змінюються). У тексті електронного листа слід перерахувати, які додатки вкладено. Вкладення не слід архівувати.

 

Розмір електронного відправлення проектної пропозиції включно із додатками не повинен перевищувати 7 МБ (7000 кБ).

 

Пакет документів надіслати на електронну скриньку – uddgrants@gmail.com, вказавши в темі повідомлення: «Проектна пропозиція» та зазначити коротку назву організації-заявника та населений пункт.


Програма національних обмінів шукає «лінивих» учасників

Давно мріяли побувати в іншому регіоні України та вдосконалити власні навички у громадській діяльності? Програма національних обмінів дає можливість пройти міні-стажування у громадських організаціях для активних громадян зі всієї України. Дедлайн подання – 20 грудня 2017 року. 

 

Чому варто долучитись до проекту:

 • щоб обмінятися досвідом, навчитись та навчити;
 • щоб започаткувати співпрацю та, можливо, створити міжрегіональний проект;
 • щоб розширити коло знайомств;
 • щоб ознайомитись із новим містом та його культурою, не витрачаючи на це додаткових часових та фінансових ресурсів. 

Що потрібно зробити для участі? 

 • оберіть приймаючу організацію по близькій вам сфері діяльності та географічній віддаленості (ознайомитись із переліком)
 • заповніть онлайн-анкетуhttp://bit.ly/2AVxb2l
 • при підтримці вашої заявки – здійсніть свій 2-3-денний візит у вибрану організацію. 

 Критерії відбору:

 • висока мотивація;
 • готовність не тільки навчатись, а й зробити свій візит корисним для організації, що приймає;
 • досвід громадської діяльності як перевага. 

Міні-стажування триває повних 2-3 дні. Програма покриває витрати на проїзд, житло та харчування під час візиту. Громадські організації, які будуть приймати учасників міні-стажування, – активні учасники Програми національних обмінів, що мають великий досвід у проведенні міжрегіональних проектів та з радістю обміняються досвідом.

 

Дедлайн для заповнення аплікаційної форми – 20 грудня. Відповідь щодо результатів відбору апліканти отримають до 25 грудня. Стажування має відбутись між 15 січня і 15 лютого.

 

Важливо! Візит має плануватися виключно у географічно протилежний регіон (мінімум через 3 області). Більше за посиланням .


Конкурс соціальної реклами про протидію дискримінації

Фестиваль соціальної реклами Molodiya Festival спільно з Кампанією проти дискримінації оголошують конкурс соціальної реклами про протидію дискримінації.Конкурсні роботи мають мотивувати людей боротися з утисками та розповідати про доступні методи такої боротьби.Найкращі роботи отримають грошові винагороди, ротацію в кінотеатрах та на телебаченні. Кампанія пройде під хештегом #атобітакокей? і закликатиме людей не бути пасивними, а відстоювати свої права.«Тобі натякають на звільнення, бо ти «надто гейський» для цієї компанії, не здають квартиру через луганську прописку, ще з часів царя Гороха обіцяють пандус біля будинку, #атобітакокей? Чому б замість мовчки ковтати, не звернутися, наприклад, у відповідні інституції? Дискримінація поза законом, і є безліч інструментів для протидії їй. Буди в собі самурая і відстоюй свої права. Такі меседжі ми разом з Кампанією проти дискримінації хочемо бачити у конкурсних роликах, аби разом спонукати людей не бути пасивними «терпилами», — пояснюють в Molodiya Festival.«Методів протидії достатньо: переговори з дискримінатором та роз’яснення незаконності його/її дій, привернення уваги ЗМІ до факту порушення прав людини, публічні вибачення, звернення до омбудсмена, звернення в суд», —додає Ірина Текучова, координаторка Кампанії проти дискримінації.


Прийом творів на Конкурс видавництва «Смолоскип»

Умови участі у Літературному конкурсі «Смолоскип»:- На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей; історичні, політологічні, культурологічні та літературознавчі дослідження, котрі стосуються проблематики ідеологічних та культурних трансформацій у ХХ сторіччі, рухів опору проти тоталітаризму та імперського шовінізму, ролі молоді у згаданих процесах.


- Вік учасників: від 18 до 30 (поезія) та 35 (проза) років. 


- Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози і дослідження – не менше 100 сторінок. Разом з творами на конкурс надсилати коротку авто­біографію, фотографію і точну адресу. Видав­ництво передає журі рукописи без зазначення авторства, тексти не повертаються і публічно не рецензуються.Твори приймаються на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Підсумки конкурсу підво­­дять раз на рік, у квітні.Рукописи надсилати на конкурс в одному примірнику у друкованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21. Призовий фонд: Твори лауреатів І і II премій видавництво публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та кращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках «Смо­лоскипа». Лауреати отримують також грошові нагороди та книги у подарунок.


Міжнародний конкурс з ІТ-підприємництва для дівчат

Technovation Ukraine та Western NIS Enterprise Fund оголосили реєстрацію учасниць на Technovation Challenge 2018 – міжнародний конкурс з ІТ-підприємництва для дівчат віком 10-18 років, який проходить у понад 75 країнах світу за ініціативою ООН. Найкраща українська команда зможе потрапити на світовий пітч у Сан-Франциско та зустрітися із представниками найвідоміших ІТ-компаній. А переможниці світового конкурсу отримають 10 000 доларів на реалізацію свого додатку. Програма Technnovation у світі спонсорується ООН, Google та провідними ІТ-компаніями. В Україні конкурс проходить за підтримки Western NIS Enterprise Fund.Мета конкурсу – надихнути та підтримати дівчат та жінок бути творцями та інноваторками у сфері ІТ. Програма конкурсу побудована так, щоби учасниці отримали знання і навички з ІТ та підприємництва і водночас долучились до вирішення проблем у своїх громадах.Technovation Challenge проходить в Україні другий рік поспіль. Щоб узяти участь, треба зареєструватись на сайті програми та сформувати команду з 2-5 осіб. Попередні знання з ІТ не потрібні: в рамках конкурсу учасниці проходять тримісячну навчальну програму, де отримують усі необхідні навички. Протягом навчання команди працюють над своїми мобільними додатками, які мають представити на розгляд журі не пізніше 25 квітня 2018 року. Навчальна програма доступна українською, проте робоча мова конкурсу та презентації проектів – англійська.Протягом навчання та участі в конкурсі команди підтримують наставники (ментори). Найчастіше менторами виступають вчителі інформатики та англійської мови. Хорошою підтримкою для команд стає також долучення батьків, знайомих і волонтерів із досвідом у бізнесі та ІТ. Минулого року менторам команд виступили також волонтери Корпусу Миру в Україні, який цього року став офіційним партнером конкурсу.За умовами конкурсу, проекти команд мають фокусуватися навколо цілей сталого розвитку ООН. Дізнатися більше про конкурс та умови участі можна на глобальному сайті програми: technovationchallenge.org, та на сторінці Technovation в Україні: facebook.com/TechnovationUkr/.


Конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується ЄС оголошують нову хвилю конкурсу грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні». Кінцевий термін подання грантових заявок – 22 січня 2018 року, до 18:00.

 

Метою конкурсу є створення і розвиток потенціалу регіональних ЗМІ для висвітлення питань, пов’язаних з відносинами України та Євросоюзу, впровадження УА, інших зобов’язань України перед ЄС, для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей, а також для просування реформ в регіональному вимірі, забезпечення провідних регіональних ЗМІ фінансовою спроможністю для сталого висвітлення європейської тематики, сприяння публічному обговоренню та підвищення інформованості громадськості про теми, пов’язані із ЄС, на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях.

 

Передбачається, що виконання проекту сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС.

 

В рамках конкурсу пріоритет надається засобам масової інформації, що функціонують за межами столиці. Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу.

 

До участі у конкурсі запрошуються ЗМІ, які:


• офіційно зареєстровані як юридичні особи в Україні не менше 1 року (грантові заявки від ФОП не приймаються);
• мають щонайменше річний, бажано – трирічний досвід роботи;
• мають досвід публікацій за тематикою запропонованого проекту;
• мають сталу аудиторію в одному або декількох регіонах України (окрім Києва);
• мають спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).
• запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче).

 

У конкурсі можуть брати участь регіональні ЗМІ всіх типів (окрім державних): інтернет, друковані та електронні ЗМІ (телебачення та радіо), а також конвергентні ЗМІ, що поєднують кілька типів.


Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними ЗМІ, громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування (у тому числі з інших областей України).

 

Участь у конкурсі можуть брати приватні, комунальні ЗМІ та ЗМІ, створені у вигляді неприбуткової організації. Водночас, конкурс не передбачає можливості покриття податку на прибуток за рахунок донорських коштів.

 

Комерційні ЗМІ можуть надсилати заявки щодо участі в конкурсі як самостійно, так і в співпраці з некомерційною організацією. В цьому разі комерційні ЗМІ мають виступити фінансовими гарантами виконання проекту.

 

Максимальний розмір гранту – 375 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 – 300 000 гривень, в залежності від типу ЗМІ, менше фінансування дасть переможцям додаткову можливість подаватися на продовження проекту).

 

Максимальна тривалість проектів – 1 рік, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.03.2019 року. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проекту, який виконується.

 

Кінцевий термін подання грантових заявок для розгляду на 9-му засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 27.02.2018) 22.01.2018 р., до 18.00.

 

Листи надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kiev.ua. Конкурс є постійним і триватиме до 30 вересня 2018 року. У випадку вичерпання грантового бюджету термін конкурсу може бути скорочений. Всю інформацію про конкурс дивіться за посиланням: https://goo.gl/rTx5q6.


Тренінг з цифрової безпеки

Інститут масової інформації та Репортери без кордонів запрошують українських журналістів та редакторів на дводенні тренінги з цифрової безпеки. Тренінги пройдуть у Києві у вихідні 16-17 і 23-24 грудня.

 

Для кого цей тренінг:


— журналісти-розслідувачі, які працюють над викриттям корупції та іншими темами;
— журналісти та редактори, які працюють з анонімними чи чутливими джерелами інформації;
— журналісти, оператори, фотографи, що працюють на небезпечних територіях (зона АТО, Крим тощо);
— журналісти, редактори та керівники ЗМІ, які хочуть налагодити ситуацію з цифровою безпекою у роботі своєї редакції.

На тренінгу ви дізнаєтесь:


— Як захистити свою електронну пошту та акаунти в соцмережах від зламу і витоку інформації;
— Як надійно зашифрувати дані на ноутбуці чи флешці, щоб їх не можна було виявити під час обшуків, перевірок на блокпостах тощо;
— Як вберегти свої дані від шпигунських програм та вірусів;
— Як безпечно користуватися відкритими мережами wi-fi у кафе, готелях тощо;
— Які сервіси забезпечують максимальну конфіденційність листування та переговорів, та багато іншого.


Тренінг проходитиме максимально практично, учасники матимуть змогу встановити та випробувати корисні програми та інструменти на своїх ноутбуках, смартфонах та планшетах, правильно налаштувати акаунти тощо.

 

Участь можуть взяти журналісти з усіх регіонів України. Обов’язковою умовою є можливість взяти з собою свій робочий ноутбук та смартфон.

 

Для участі у тренінгу 16-17 грудня необхідно заповнити анкету до 11 грудня включно, а для участі 23-24 — до 18 грудня включно. Відібраним до участі журналістам повідомлять точне місце та інші деталі електронною поштою.

 

Учасникам не з Києва організатори відшкодовують витрати на проїзд (за наявності оригіналів квитків), обіди, за потреби — проживання.

 

Контакти: ira@imi.org.ua.


 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців