Огляд можливостей для журналістiв та громадськості. ГРАНТИ, ШКОЛИ, ТРЕНІНГИ

3.04.2017 09:53 Житомирська область, можливості для ГО, громадськість, ЗМІ, гранти, тренінги, навчання Версія для друку
544

Запрошуємо до активності представників громадськості та ЗМІ. До вашої уваги пропонуємо тижневий огляд актуальних семінарів, тренінгів, програм, грантів та конкурсів. 


Конкурс відео на тему енергозбереження від Представництва ЄС в Україні

Представництво ЄС оголошує прийом відеоробіт для конкурсу в рамках щорічного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України». Найкращі відео ролики будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а кожен учасник отримає сувенір.


Цього року Представництво пропонує зосередитись на темі енергозбереження і його важливості як у побуті українці, так і для благополуччя усієї країни. Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів. 

Вимоги до відео:

• Тривати менше 3-х хвилин;
• Бути оригінальним та не використовувати чужу інтелектуальну власність;
• Відповідати тематиці енергозбереження та/або європейської інтеграції України

Прийом робіт триватиме до 23 травня. З 23 травня по 5 червня 2017 року переможці конкурсу будуть обрані членами журі, серед яких радник з питань преси та інформації Представництва ЄС, Вікторія Давидова, гендиректор «Артхаус Трафік», Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу», Оксана Панасівська та засновник PIN-production, Юрій Панін. У червні переможці будуть оголошені на сайті проекту www.euroquiz.org.ua.


Детальну інформацію можна знайти на сторінці конкурсу http://euroquiz.org.ua/video-contest.Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.


 

Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017»

Cтартує II Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017», який ініціюють онлайн-ресурс AgroPortal.ua та Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Проект покликаний сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, а також нагадати про історико-культурну спадщину українського села. Дедлайн - 15 травня 2017 року.

 

Мета проекту: сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, сільських територій і громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

 

Період проведення: квітень-вересень 2017 року.

 

Етапи проведення

 • З 3 квітня по 15 травня - прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий).
 • З 16 по 31 травня - перший етап конкурсу - півфінал - члени експертної ради визначать 20 сіл-претендентів.
 • З 1 червня по 16 липня - «Неймовірний сільський автопробіг». Журналісти AgroPortal.ua відвідають кожне з 20 сіл.
 • З 16 липня по 16 серпня - другий етап конкурсу - фінал: на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам*.
 • З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино.
 • 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

Вимоги до села-претендента

 • Коротко написати про «родзинку» села, обґрунтувати, чому саме це село може претендувати на звання «Неймовірне село України 2017». Текст не більше 1 тис. знаків з пробілами.
 • Обов'язково вказати: ПІБ, контактний телефон і місце роботи того, хто подає заявку на конкурс (для уточнення даних, якщо це буде необхідно).
 • Фото і відеоматеріали - за бажанням.
 • Заявки надсилайте на пошту selo@agroportal.ua із зазначенням в темі листа назви села або заповнюйте онлайн.

До плей-листа конкурсу увійдуть найнеймовірніші села, заявки можна надсилати в формі есе або замальовки, це підвищить ваші шанси. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників конкурсу, які не пройдуть конкурсний відбір.

 

Призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце - 50%, друге місце - 20%, третє місце - 10% , 20%, що залишилися  від загальної суми призового фонду, буде рівномірно розподілено між 4-6 місцями.

 

Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

 

Детальніше про конкурс можна дізнатися тут.


Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»

19-23 червня  2017 року в м. Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»!

 

Фестиваль проводитиметься з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні; поширення  високих стандартів журналістської професії;  популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.

 

У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, викладачі, професійні журналісти, члени громадських організацій України та Литви.

 

Номінації Фестивалю: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія»,  «Радіосюжет», «Друковане слово».

 

Учасниками Фестивалю є діти і молодь віком від 10 до 35 років. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 19 травня 2017 року на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com.


Конкурс мікро-грантів для сільських громад

БФ «Урожай-громаді» запрошує активні сільські громади до участі в ІІ конкурсі мікро-грантів, переможці якого матимуть можливість отримати грант 40 000 грн та восени поїхати до Польщі. Дедлайн - 31 березня 2017 р. 

 

Мета конкурсу – сприяння розв’язанню конкретних проблем сільських громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив.

 

Географія конкурсу: Канівський, Городищенський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Тальнівський, Лисянський, Звенигородський, Черкаський (c.Хацьки, c.Білозір’я) райони Черкаської області та  Богуславський (с.Іванівка, с.Медвин) і Миронівський (м.Миронівка, с.Шандра, с.Росава) райони Київської області.

 

Тематика проектів – може бути різною, однак важливість конкретної проблеми для місцевої громади / регіону має бути обґрунтованою. Проект повинен чітко та реалістично зазначати, яким чином він спроможеться вплинути на розв’язання зазначеної проблеми.

 

В рамках проекту заплановано проведення ряду тренінгів з метою формування практичних навичок для здійснення проектної діяльності та активізації місцевих громад.

 

Пріоритет надаватиметься проектам, які передбачають взаємодію між громадою та місцевою владою в розв’язанні конкретної проблеми; передбачають активне залучення молоді до їх реалізації; мають чітко визначені мету та детальний план заходів;передбачають реалістичні та вимірювані результати;мають раціональні бюджети та демонструють ефективність витрачання коштів; залучають місцеві ресурси не менш як 10% від загальної вартості проекту; пропонують інноваційні методи розв’язання проблеми.

 

Умови конкурсу: 

 • для участі у конкурсі потрібно зареєструватися за номером (067) 440-59-00 до 31 березня 2017 року;

 • заявки приймаються від органів місцевого самоврядування, соціально-активних людей, громадських організацій, які розробили свої проекти відповідно до тематики та пріоритетів конкурсу;

 • буде організовано форум, на якому керівники проектів презентуватимуть свої напрацювання;

 • визначення найкращих проектів.

Максимальний розмір гранту – 40 000 грн (аплановано підтримати до 10 проектів)

 

Аплікаційну форму Ви можете отримати написавши нам на електоронну пошту: a.bibik@mhp.com.ua.

 

Детальніше про конкурс : http://urozhay-gromadi.com.ua/?articles=212


Форум-театр про гендер з журналіст(к)ами

ГО «Театр для діалогу» та ООН Жінки запрошують журналістів взяти участь в ігровому діалозі про те, що таке «гендер». На майстерні ви зможете приділити час собі, а потім подивитися на особисте і професійне через творчість з незвичних точок зору. 

 
У ці вихідні ми запрошуємо вас приділити час собі. У неформальній, дружній атмосфері через партисипативний театр ви зможете зняти напругу, а потім подивитись на себе, суспільство та власну роботу через творчість під незвичним кутом зору. Що у нас спільного – у суспільних активістів і активісток, журналістів і журналісток, експертів та експерток з теми гендерного насильства? І як ми можемо співпрацювати?
 

Разом з ГО «Театр для діалогу» ми пограємо в театр. Через гру, як у дитинстві, всі учасники навчаться тому, що для них найактуальніше на даному етапі, як це, зазвичай, і буває у грі.

 

Участь у театральній майстерні безкоштовна. Щоб зареєструватись, достатньо написати імейл на ievgeniia.kuznietsova@unwomen.org або зателефонувати чи надіслати смс на +380681195877.

 

Чекаємо на вас незалежно від вашого походження, політичних поглядів, стану здоров’я, віку і настрою. 

 

Під час заходу буде кава і спільний ланч вихідного дня. Гостям з іншим міст відшкодовується проїзд. 

 

Захід відбудеться з 11 до 17:30. 

 

1 квітня - Сєвєродонецьк, ”Хочу-Буду”, вул. Гагаріна 76.

 

2 квітня - Краматорськ, арт-кафе “Фієста”, вул. Дружби 24. 


Тренінг з доступу до інформації через відкриті електронні реєстри (Київ)

Центр демократії та верховенства права запрошує взяти участь у тренінгу на тему: Доступ до інформації через відкриті електронні реєстри, що відбудеться у Києві 12 квітня 2017. Дедлайн - 6 квітня 2017 р.

 

Під час тренінгу ви дізнаєтесь:

 • про важливі нюанси користування електронними реєстрами та які можливості вони відкривають
 • як дізнатись про фірми, нерухомість та землю, що у власності певних осіб
 • як за допомогою відкритих реєстрів проводити моніторинг декларацій та способу життя чиновників
 • які відкриті електронні реєстри є корисними для антикорупційного розслідування

Окрім того, ви дізнаєтесь про найбільш успішні розслідування, що стали можливими завдяки електронним реєстрам та зможете поставити лекторам власні питання.

 

Охочих взяти участь у тренінгу просимо до  6 квітня заповнити реєстраційну форму. Кількість місць обмежена, підтвердження участі відбуватиметься в процесі отримання заявок. Про результати відбору всіх учасників організатори повідомлять не пізніше 7 квітня 2017.

 

Детальніше інформація про програму та місце проведення заходу буде надіслана одночасно із підтвердженням відібраним учасникам. Організатори відшкодовують витрати, пов’язані з участю в заході, а саме учасникам із регіонів витрати за проїзд до м. Києва (купейне місце поїзду, Інтерсіті 2 клас).

 

З питаннями звертайтесь за адресою: k.burtnyk@cedem.org.ua


Семінар «Енергоефективна громада: можливості для локальних змін» (Хмельницький)

Семінар проводиться для представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Мета семінару - підвищення їх компетенцій у сфері впровадження енергоефективних заходів на місцях. Дедлайн - 12 квітня 2017 р.

 

Запрошуємо Вас взяти участь у семінарі «Енергоефективна громада: можливості для локальних змін», що відбудеться 19-20 квітня 2017 року в м. Хмельницькому.

 

Семінар проводиться для представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Мета семінару - підвищення їх компетенцій у сфері впровадження енергоефективних заходів на місцях.

 

Навчальні блоки охоплять такі теми: “Можливості фінансування енергоефективності для ОМС”, “Законодавчі зміни в сфері енергоефективності. Енергетична стратегія України до 2035 року”, “Стратегічне планування в сфері енергоефективності та залучення інвестицій. Практичні поради на прикладі інвестиційних проектів учасників семінару”, “Аналіз потенціалу громад в енергетичній сфері”, “Співпраця громадських організацій та органів місцевого самоврядування в сфері енергоефективності”. Також в учасників семінару запланована поїздка на показові об’єкти Хмельницької міської ради.

 

Участь у семінарі безкоштовна, учасники забезпечуються проживанням та харчуванням. Проїзд до місця проведення заходу та у зворотньому напрямку НЕ компенсується. Відбір учасників проходить на основі цієї реєстраційної форми, яка відкрита до 12 квітня. На основі поданих заявок буде відібрано 20 учасників, яких повідомлять про відбір не пізніше ніж 18:00 14 квітня.

 

Організатори: Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ГО “Еко-клуб” (Рівне). Партнер - ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”.

 

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/0B17ZW.


Запитання за тел. (096)9450251.


Конкурс відеоблогів для старшокласників «Ровесники тисячоліття: Капсула часу»

Кафедра культурології Українського католицького університету запрошує учнів 8-11 класів до участі у конкурсі відеоблогів «Ровесники тисячоліття: Капсула часу». Дедлайн - 24 квітня 2017 р.

 

Ми пропонуємо тобі спробувати сили у конкурсі короткого відео (до 5 хвилин), яке можна зняти на мобільний телефон чи планшет, щоб задокументувати свою капсулу часу і розповісти свою історію: як це, бути “ровесником тисячоліття”, рости і змінюватися разом з ним?

 

Ставши учасником конкурсу, ти отримаєш нагоду поспілкуватися з українськими кінорежисерами, відвідати їх майстер-класи. Найкращі роботи ми покажемо в УКУ 6 травня на Дні відкритих дверей гуманітарного факультету.

 

Також відеороботи переможців включать до спеціальної програми молодіжного фестивалю “Зашків 2017”.

 

Детальнішу інформацію про конкурс, вимоги, критерії оцінювання, журі читай на сайті http://vstup.ucu.edu.ua/kapsula-chasu/

 

Форма фільму довільна. Тривалість фільму від 1 до 5 хвилин. Обов’язковими є вступні та заключні титри, де просимо зазначити авторську назву, інформацію про режисера, оператора та автора відео.

 

Про результати конкурсу буде повідомлено 1 травня.

 

Візьми до рук камеру і розкажи свою особливу історію!


Гранти для місцевих ініціатив

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадська організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадська організація «Точка доступу» (Краматорськ) запрошують представників Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей до участі у програмі «Успішні локальні громади». Програма передбачає тренінговий компонент, реалізацію спільних завдань командами з різних територіальних громад, а також можливість отримати фінансування в рамках конкурсу мінігрантів. Дедлайн - 5 квітня 2017 р.

 

До участі в тренінгах запрошуються:

 • представники органів місцевого самоврядування територіальних громад за виключенням обласного центру;
 • представники громадських та благодійних організацій, які проводять діяльність на рівні своєї територіальної громади (за виключенням обласного центру) з Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей (з територій, що підконтрольні Уряду України).

Шукаємо кандидатів, які:

 • зацікавлені у праці задля розвитку своїх місцевих громад;
 • мають бажання брати активну участь у впровадженні реформ  в Україні;
 • готових брати відповідальність за свою громаду.

Для представників усіх областей буде проведена серія двох триденних тренінгів у квітні-травні 2017 р. (точні дати і місце проведення вказуються нижче).

 

Під час тренінгів учасники дізнаються як проводити аналіз проблем та потреб громади, а також яким чином залучати ресурси у відповідності до локальних потреб з метою покращення якості життя в громаді.

 

Навчальні модулі  будуть включати наступні теми:

 • практичні аспекти реформи місцевого самоврядування
 • механізми участі у процесах прийняття рішень
 • міжсекторна співпраця
 • аналіз локальної громади (її ресурсів та проблем)
 • добрі практики проведення змін у місцевих спільнотах
 • основи написання проектної заявки
 • роль жінок та чоловіків у процесах перетворень.

Подаючи заявку на участь, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь у обох тренінгах запланованих в рамках програми.

 

Чому варто взяти участь у програмі «Успішні локальні громади»? Як учасник Ви:

 • актуалізуєте свої знання з тематики практичних аспектів реформи місцевого самоврядування, механізмів взаємодії поміж громадськістю та місцевою владою, локального аналізу та основ написання проектної заявки під час 2 тренінгів (квітень-травень 2017 р.);
 • зможете провести дослідження потреб та проблем своєї територіальної громади за підтримки експертів програми (червень 2017 р.);
 • представники Донецької та Луганської області отримають можливість взяти участь у навчальному візиті до інших областей для ознайомлення з досвідом реалізації ініціатив у місцевих громадах інших областей (червень 2017 р.);
 • на конкурсній основі отримати міні-грант розміром до 1000 дол. на реалізацію власного проекту з метою покращення життя в громаді (конкурс – липень-серпень, реалізація проектів вересень 2017 – січень 2018р.).

Перевага надаватиметься учасникам, які подають заявку в складі команди: представники ОМС та представники ГО. Очікуємо відібрати на тренінги по кілька команд  у складі 3-5 осіб з однієї громади (представників ОМС спільно з ГО). Тому варто поширювати інформацію про набір учасників серед своїх партнерів та колег!

 

Для участі в конкурсі, просимо заповнити анкету онлайн для даної області:

 • Представники Житомирської області – Дати тренінгів: 11-13 травня 2017 року та 31 травня – 2 червня 2017 року (місце проведення: Житомир): https://goo.gl/forms/OYloVg3M4qAAOQzk2
 • Представники Хмельницької області – Дати тренінгів: 19-21 квітня 2017 року  та 18-20 травня 2017 року (місце проведення: Хмельницький/Кам’янець Подільський) https://goo.gl/forms/BoEOX8equJP5WsLf2
 • Представники Запорізької області – Дати тренінгів: 27-29 квітня року та 19-21 травня року (місце проведення:  Запоріжжя) https://goo.gl/forms/S1KgZO96siAHsmm82
 • Представники Донецької та Луганської областей – Дати тренінгів: 25-27 квітня року та 17-19 травня року (місце проведення: Святогірськ): https://goo.gl/forms/SzD6QqXE0nje8DSg1

Термін подання заявок – до 5 квітня 2017 р.

 

Участь у тренінгах (проїзд, проживання та харчування) повністю покривається за рахунок організаторів. Усі учасники конкурсу будуть поінформовані про результати відбору до 12 квітня 2017 року.

 

За додатковою інформацією звертайтесь до:

 

Юрія Степанця, vinmonp@gmail.com, тел. 0679607264

 

Анастасії Прокопенко, tochkadostupugo@gmail.com,  тел. 0957665277

 

Проект реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців