Огляд можливостей для журналістiв та громадськості. ГРАНТИ, ШКОЛИ, ТРЕНІНГИ

27.03.2017 16:10 Житомирська область, можливості для ГО, громадськість, ЗМІ, гранти, тренінги, навчання Версія для друку
557

Запрошуємо до активності представників громадськості та ЗМІ. До вашої уваги пропонуємо тижневий огляд актуальних семінарів, тренінгів, програм, грантів та конкурсів. 


Конкурс відео на тему енергозбереження від Представництва ЄС в Україні

Представництво ЄС оголошує прийом відеоробіт для конкурсу в рамках щорічного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України». Найкращі відео ролики будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а кожен учасник отримає сувенір.


Цього року Представництво пропонує зосередитись на темі енергозбереження і його важливості як у побуті українці, так і для благополуччя усієї країни. Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів. 

Вимоги до відео:

• Тривати менше 3-х хвилин;
• Бути оригінальним та не використовувати чужу інтелектуальну власність;
• Відповідати тематиці енергозбереження та/або європейської інтеграції України

Прийом робіт триватиме до 23 травня. З 23 травня по 5 червня 2017 року переможці конкурсу будуть обрані членами журі, серед яких радник з питань преси та інформації Представництва ЄС, Вікторія Давидова, гендиректор «Артхаус Трафік», Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу», Оксана Панасівська та засновник PIN-production, Юрій Панін. У червні переможці будуть оголошені на сайті проекту www.euroquiz.org.ua.


Детальну інформацію можна знайти на сторінці конкурсу http://euroquiz.org.ua/video-contest.Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.


ІІІ Стипендіальна програма для ВПО

Київська ініціативна група Альпбаха оголошує про початок ІІІ Стипендіальної програми для внутрішньо переміщених осіб. Дедлайн - 31 березня 2017 р.

 

Це щорічна стипендіальна програма, яка проводиться з метою надання унікальної можливості для молоді взяти участь у найстарішому європейському форумі – Європейському Форумі Альпбах, який проходить з 16 серпня по 1 вересня 2017 р. у мальовничому селищі Альпбах, Австрія. Європейський Форум Альпбаха складається із семінарського тижня та серії симпозіумів, учасниками яких є викладачі одних із найкращих європейських, британських та американських університетів, Нобелівські лауреати, представники вищих інституцій ЄС, політики, журналісти і представники бізнесу. Семінари та симпозіуми проводяться на теми, які стосуються сфери міжнародного права, політики, економіки, фінансів, інновацій в технічних та точних наук, IT, медицини, охорони здоров’я, енергетики, навколишнього середовища, тощо. Програма Європейського Форуму Альпбах розміщена на сайті https://www.alpbach.org/en/forum2017/Стипендія покриває участь і програмі Форуму, навчальні матеріали, посібники для семінарського тижня та програми симпозіумів, проживання зі сніданком, добові у розмірі, вечері під час прийомів, транспортні витрати з України до Австрії, оформлення Шенгенської візи, без оплати вартості консульського збору в посольстві Австрії. Учасники Стипендіальної програми повинні відповідати наступним критеріям: 

 • громадяни України; 
 • студенти 1-6 курсів, випускники, науковці, аспіранти, молоді спеціалісти, представники громадських організацій, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, або досі проживають на цих територіях; 
 • особи віком від 18 до 30 років включно; 
 • особи, які володіють англійською мовою, рівень якої має бути не нижче B1 (intermediate level). Знання німецької, або іншої мови країни-члена Європейського союзу може вважатись перевагою, але не є обов’язковим. 

Участь в Конкурсі можуть брати лише особи, які раніше жодного разу не приймали участі в програмі ЄФА. Перелік документів, необхідних для участі у конкурсі: 


1) мотиваційний лист за встановленим зразком, складений англійською мовою (додаток 1) (до 2 сторінок формату А4, 12 шрифт Times New Roman, розширення .doc); 


2) резюме (CV) за встановленим зразком, складене англійською мовою та обов’язково із доданою фотографією (додаток 2) (до 2 сторінок формату А4, 12 шрифт Times New Roman, розширення .doc); 


3) сканована довідка з місця навчання, у разі закінчення вищого навчального закладу – сканований диплом, довідка з місця роботи; 


4) у разі наявності – сканована довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб»; 


5) відеозапис, на якому учасник дає відповідь на два питання: «Why I am the best candidate for a scholarship» та «How Ukrainian soft power can help meet international challenges». Хронометраж відеозапису до 3 хвилин, формат – MP4


Весь перелік документів та відеозапис, зазначений вище, необхідно відправити на електрону адресу ГО «КІГА» kiga.forum.alpbach.network@gmail.com до 23:59 31 березня 2017 року. Для зручності у роботі, просимо документи та відеозапис не архівувати.

 

За результатами опрацювання отриманих документів, з 17 квітня по 30 квітня 2017 року передбачається проведення співбесід з відібраними учасниками. Оголошення фінальних результатів відбору відбудеться 15 травня 2017 року. 


У разі виникнення питань: d.voyuta@gmail.com.


Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017»

Cтартує II Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017», який ініціюють онлайн-ресурс AgroPortal.ua та Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Проект покликаний сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, а також нагадати про історико-культурну спадщину українського села. Дедлайн - 15 травня 2017 року.

 

Мета проекту: сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, сільських територій і громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

 

Період проведення: квітень-вересень 2017 року.

 

Етапи проведення

 • З 3 квітня по 15 травня - прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий).
 • З 16 по 31 травня - перший етап конкурсу - півфінал - члени експертної ради визначать 20 сіл-претендентів.
 • З 1 червня по 16 липня - «Неймовірний сільський автопробіг». Журналісти AgroPortal.ua відвідають кожне з 20 сіл.
 • З 16 липня по 16 серпня - другий етап конкурсу - фінал: на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам*.
 • З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино.
 • 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

Вимоги до села-претендента

 • Коротко написати про «родзинку» села, обґрунтувати, чому саме це село може претендувати на звання «Неймовірне село України 2017». Текст не більше 1 тис. знаків з пробілами.
 • Обов'язково вказати: ПІБ, контактний телефон і місце роботи того, хто подає заявку на конкурс (для уточнення даних, якщо це буде необхідно).
 • Фото і відеоматеріали - за бажанням.
 • Заявки надсилайте на пошту selo@agroportal.ua із зазначенням в темі листа назви села або заповнюйте онлайн.

До плей-листа конкурсу увійдуть найнеймовірніші села, заявки можна надсилати в формі есе або замальовки, це підвищить ваші шанси. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників конкурсу, які не пройдуть конкурсний відбір.

 

Призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце - 50%, друге місце - 20%, третє місце - 10% , 20%, що залишилися  від загальної суми призового фонду, буде рівномірно розподілено між 4-6 місцями.

 

Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

 

Детальніше про конкурс можна дізнатися тут.


Міжнародний конкурс відео з енергозбереження для школярів

Міжнародний проект SPARE оголошує конкурс відеокліпів з енергозбереження. До участі у конкурсі запрошуються школярі віком до 17 років. Дедлайн - 1 квітня 2017 р.

 

SPARE, шкільний проект з раціонального використання ресурсів та енергії, запрошує молодь віком до 17 років взяти участь у конкурсі відеокліпів #Domorewithless2017!

 

Основна мета проекту SPARE – скорочення викидів парникових газів та пом’якшення небезпечних наслідків зміни клімату. Швидше і дешевше всього цього можна досягти шляхом більш ефективного використання енергії. Один зекономлений кіловат енергії набагато цінніший за вироблений. Можливості більш ефективного використання енергії в нашому повсякденному житті безмежні, а зміна звичок не означає зниження комфорту і якості життя!

 

Умови конкурсу:

1. Використовуй свою уяву та творчість – малюй, роби презентації, будуй, печи, грай, співай, виступай з промовами – роби все, що висловлює  ідею енергозбереження та протидії зміни клімату, знімай це на відео та збирай лайки на YouTube. Використовуй гумор або будь серйозним. Тобі не потрібно ніякого спеціального обладнання, досить і камери на телефоні.

 

Відео має бути не довше 3 хвилин, і воно повинно відповідати на одне або кілька наступних питань:

 

– Як нам жити краще і веселіше, але при цьому використовувати менше енергії і ресурсів?


– Як ми можемо допомогти нашим друзям, колегам, батькам, сусідам, політикам зрозуміти, що можна «робити більше, але використовувати при цьому менше енергії»?


– Що саме зробив ти для того, щоб зробити більше, використовуючи менше енергії?

 

2. Завантажуй своє відео на YouTube:

 

Назва відео має бути в такому форматі:

 

НАЗВА ВІДЕО #DOMOREWITHLESS2017 # НАЗВА КРАЇНИ – латинськими літерами.

 

Наприклад, BE ENERGY EFFICIENT #DOMOREWITHLESS2017 #UKRAINE.

 

В описі до відео вкажи інформацію про себе: І) назва відео, ІІ) ім’я (імена) та прізвище (прізвища) творців, ІІІ) номер і адресу вашої школи (місто / село, країна), ІV) відео створено спеціально для конкурсу SPARE.

 

Став кілька хештегів – вони допоможуть тобі зробити  відео більш популярним!


Надішли інформацію про себе та посилання на відео на адресу domorewithless2017@gmail.com та spare-coordination@spareworld.org.

 

В тексті листа вкажи: І) назву відео, ІІ) ім’я (імена) та прізвище (прізвища) творців, ІІІ) вік, ІV) адреса школи (місто / село) , V) країну проживання.

 

ВАЖЛИВО: в разі відсутності цієї інформації  відео НЕ БУДЕ прийнято для участі в конкурсі!

 

3. Поширюй своє відео, ділись ним в соціальних мережах та збирай лайки на YouTube!

 

4. Останній термін завантаження відео – 1 квітня 2017 р.

 

Всі відео беруть участь в міжнародному етапі конкурсу. Конкурс проводиться, як серед творців відео зі SPARE-країн, так і з будь-яких інших. 20 відео, які набрали найбільше переглядів і лайків на YouTube, будуть оцінюватися журі міжнародного фіналу. 

 

Міжнародне журі буде оцінювати відео за наступними критеріями:

 • Чи правильна інформація показана в відео, чи відповідає вона темі конкурсу.
 • Оригінальність.

Переможець\ця  міжнародного етапу конкурсу буде оголошений\на до 1 травня 2017р.  

 

Найкраще відео отримає нагороду в 300 євро. Відео, що зайняли друге і третє місце, отримають, відповідно, 200 і 100 євро. 


Конкурс «Яка прекрасна наша планета!»

Асоціація музеїв космонавтики України, спільно з партнерами, оголошує прийом робіт на ІІ-й Міжнародний відкритий конкурc творчих робіт, присвячений першому  польоту  людини в космос «Яка прекрасна наша планета!». Дедлайн - 30 березня 2017 р.

 

Цьогоріч тематика конкурсу охоплює цифрове мистецтво - учасники можуть спробувати свої сили в комп’ютерній графіці та живописі, мультимедіа презентаціях.

 

Цілі та завдання конкурсу:

 

- популяризація досягнень світової космонавтики;

 

- підвищення інтересу творчої молоді до космонавтики;

 

- залучення учнів до вивчення і використання сучасних інформаційних і мультимедійних технологій;

 

- виховання екологічної культури та відповідальності за планету Земля.

 

Учасники конкурсу:

 

Вікові групи:    5-9 років, 10-14 років, 15-18 років.

 

Теми:

 • освоєння космічного простору: історія, сучасність, майбутнє;
 • «Життя на орбіті»;
 • космічна наука та техніка;
 • краса і гармонія Космосу і планети Земля;
 • фантазії на тему «Таємниці Всесвіту».

Прийом робіт на конкурс проводиться з 20 лютого до 30 березня 2017 року на електронну адресу Оргкомітету: post@cosmosmuseum.info.


Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»

19-23 червня  2017 року в м. Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»!

 

Фестиваль проводитиметься з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні; поширення  високих стандартів журналістської професії;  популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.

 

У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, викладачі, професійні журналісти, члени громадських організацій України та Литви.

 

Номінації Фестивалю: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія»,  «Радіосюжет», «Друковане слово».

 

Учасниками Фестивалю є діти і молодь віком від 10 до 35 років. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 19 травня 2017 року на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com.


Конкурс мікро-грантів для сільських громад

БФ «Урожай-громаді» запрошує активні сільські громади до участі в ІІ конкурсі мікро-грантів, переможці якого матимуть можливість отримати грант 40 000 грн та восени поїхати до Польщі. Дедлайн - 31 березня 2017 р. 

 

Мета конкурсу – сприяння розв’язанню конкретних проблем сільських громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив.

 

Географія конкурсу: Канівський, Городищенський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Тальнівський, Лисянський, Звенигородський, Черкаський (c.Хацьки, c.Білозір’я) райони Черкаської області та  Богуславський (с.Іванівка, с.Медвин) і Миронівський (м.Миронівка, с.Шандра, с.Росава) райони Київської області.

 

Тематика проектів – може бути різною, однак важливість конкретної проблеми для місцевої громади / регіону має бути обґрунтованою. Проект повинен чітко та реалістично зазначати, яким чином він спроможеться вплинути на розв’язання зазначеної проблеми.

 

В рамках проекту заплановано проведення ряду тренінгів з метою формування практичних навичок для здійснення проектної діяльності та активізації місцевих громад.

 

Пріоритет надаватиметься проектам, які передбачають взаємодію між громадою та місцевою владою в розв’язанні конкретної проблеми; передбачають активне залучення молоді до їх реалізації; мають чітко визначені мету та детальний план заходів;передбачають реалістичні та вимірювані результати;мають раціональні бюджети та демонструють ефективність витрачання коштів; залучають місцеві ресурси не менш як 10% від загальної вартості проекту; пропонують інноваційні методи розв’язання проблеми.

 

Умови конкурсу: 

 • для участі у конкурсі потрібно зареєструватися за номером (067) 440-59-00 до 31 березня 2017 року;

 • заявки приймаються від органів місцевого самоврядування, соціально-активних людей, громадських організацій, які розробили свої проекти відповідно до тематики та пріоритетів конкурсу;

 • буде організовано форум, на якому керівники проектів презентуватимуть свої напрацювання;

 • визначення найкращих проектів.

Максимальний розмір гранту – 40 000 грн (аплановано підтримати до 10 проектів)

 

Аплікаційну форму Ви можете отримати написавши нам на електоронну пошту: a.bibik@mhp.com.ua.

 

Детальніше про конкурс : http://urozhay-gromadi.com.ua/?articles=212


Грант на освіту в рамках курсу «Режисер монтажу»

Міжнародний благодійний фонд «Кожен Може» у партнерстві з SOM. Shool of Media оголошують конкурс на надання гранту на освіту в рамках курсу «Режисер монтажу». Дедлайн - 29 березня 2017 р.

 

Малі індивідуальні гранти доступні для молоді 18-30 років, яка належить до категорії соціально незахищених. Перевага буде надаватися людям з інвалідністю, випускникам інтернатних закладів, соціально активній молоді із числа внутрішньо переміщених осіб.

 

Студенти медіашколи навчаться монтувати відео в програмах Final cut Pro та Adobe Premier Pro. Навчання буде проходити в Києві протягом 1 місяця, кожної неділі. Після закінчення курсу і складання фінального іспиту студенти отримують сертифікат SOM.School Of Media.

 

Детальніше про програму: http://somedia.com.ua/kursyi/rezhysser-montazha/.

 

Грант є 100% знижкою на навчання на курсі «Режисер монтажу», повна вартість якого становить 3 900 гривень. Вартість гранту не може бути відшкодована у грошовому еквіваленті. Також організатори не відшкодовують вартість транспортних та інших витрат.

 

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити заявку за посиланням: https://goo.gl/forms/Uu4gqI2OtZOIPbSF3.

 

Останній термін подання заявок – 29 березня включно. Про результати розгляду заявок на отримання гранту буде повідомлено 31 березня на сторінці Міжнародного благодійного фонду «Кожен Може» у фейсбуці.

 

Організаційні та інші питання стосовно конкурсу та програми курсу направляйте на імейл: everybodycan.ua@gmail.com.

 

Міжнародний благодійний фонд «Кожен Може» у партнерстві з SOM. ShoolofMediaоголошують конкурс на надання гранту на освіту в рамках курсу «Режисер монтажу».

 

Малі індивідуальні гранти доступні для молоді 18-30 років, яка належить до категорії соціально незахищених. Перевага буде надаватися людям з інвалідністю, випускникам інтернатних закладів, соціально активній молоді із числа внутрішньо переміщених осіб.

 

Студенти медіашколи навчаться монтувати відео в програмах Final cut Pro та Adobe Premier Pro. Навчання буде проходити в Києві протягом 1 місяця, кожної неділі. Після закінчення курсу і складання фінального іспиту студенти отримують сертифікат SOM.School Of Media.

 

Детальніше про програму: http://somedia.com.ua/kursyi/rezhysser-montazha/.

 

Грант є 100% знижкою на навчання на курсі «Режисер монтажу», повна вартість якого становить 3 900 гривень. Вартість гранту не може бути відшкодована у грошовому еквіваленті. Також організатори не відшкодовують вартість транспортних та інших витрат.

 

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити заявку за посиланням: https://goo.gl/forms/Uu4gqI2OtZOIPbSF3.

 

Останній термін подання заявок – 29 березня включно. Про результати розгляду заявок на отримання гранту буде повідомлено 31 березня на сторінці Міжнародного благодійного фонду «Кожен Може» у фейсбуці.

 

Організаційні та інші питання стосовно конкурсу та програми курсу направляйте на імейл: everybodycan.ua@gmail.com.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців