Патронатна сім’я – одна із нових форм виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

13.03.2018 14:35 Житомирська область, патронатне виховання, родини, діти, деінститулізація, служба Версія для друку
407

Патронатна родина – одна із нових та альтернативних форм інтернатного виховання. Така форма передбачає влаштування дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками, але при цьому не влаштовуються до інтернатів.

 

Про це повідомляє служба у справах дітей ОДА.

 

За інформацією служби, нову форму сімейного виховання впровадили в Україні з 2017 року. Патронатна сім’я передбачає влаштування в неї дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками, але при цьому не влаштовуються до інтернатів.

 

У Житомирській області поки що немає патронатних родин, проте саме такі сімейні форми виховання потрібні дітям. Адже в умовах деінституціалізації діти мають виховуватись в альтернативних формах тимчасового влаштування. Саме патронатні родини дадуть можливість цим дітям проживати у сім’ї, не потрапляючи до інтернатних закладів.

 

В області на обліку служб у справах дітей перебуває близько 3 тис. дітей, згідно заяв батьків в загальноосвітніх школах-інтернатах близько 400 дітей, яким необхідна сімейна форма виховання. Крім усиновлення та прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, батьки можуть створити патронатну родину.

 

Родини, які мають бажання здійснювати патронатне виховання, можуть звертатися до міських, районних, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області.

 

Нагадаємо, що в області з початку року усиновили та влаштували у сімейні форми виховання 21 дитину.

 

Довідково. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

 

Держава забезпечує  оплату послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

 

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць.

 

У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців