Перехід на оновлену вакцину проти поліомієліту

28.03.2016 18:12 Житомирська область, поліомієліт, вакцина, діти Версія для друку
628

18 квітня Україна разом з усім світом переходить на бівалентну оральну вакцину проти поліомієліту (ОПВ).

 

Станом на сьогодні Україна ще не зареєструвала оновлену ОПВ. Проте у МОЗі сподіваються: до початку переходу вакцина буде зареєстрована. Зараз усі кроки направлені на те, щоб вакцинація проти поліомієліту не переривалась, щоб не було такого, що одна вакцина закінчилась, а іншої ще нема.

 

Всі 156 країн та територій, які застосовують ОПВ, у квітні 2016 року повинні перейти від тривалентної ОПВ до бівалентної ОПВ (адже дикий поліовірус типу 2 ліквідований у всьому світі). Це є частиною стратегічного плану по ліквідації поліомієліту у всьому світі. Оновлена вакцина не буде містити вірус поліомієліту 2-го типу. На сайті кампанії Stoppolio інформують, що до 15 травня 2016 спеціальні міжнародні та національні комісії мають підтвердити, що цей процес відбувся.

 

Всю тривалентну оральну вакцину, яка є в Україні, вилучать у зв’язку із переходом на бівалетну. Медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), за допомогою якого відбувались поставки вакцини в Україну через спалах поліомієліту, Катерина Булавінова зауважує: дуже важливо, щоб не було переривання програми імунізації.

 

Станом на сьогодні заявку на реєстрацію двовалентної оральної поліовакцини подали два виробника – GlaxoSmithKline (GSK) та Sanofi Pasteur. За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, процес почався ще наприкінці минулого року.

 

«До 18 квітня точно буде зареєстрована вакцина, одна й друга. Чи буде фактична поставка до 18 квітня, зараз важко сказати, десь 50 на 50, але те, що вона буде до кінця квітня, я впевнений. Тому цей проміжок часу є абсолютно адекватний для того, щоб ми отримали вакцину й почали її використовувати. Це є важливим елементом, але не критичним», – повідомив заступник міністра.

 

Зараз в українських областях знаходиться більше трьох мільйонів доз тривалентної вакцини ОПВ. До моменту переходу на двовалентну, українські батьки можуть продовжувати вакцинувати своїх дітей у рамках післяраундової імунізації. Протягом 18-29 квітня тривалентна вакцина ОПВ буде вилучена з усіх лікувальних закладів країни.

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців