Підприємства області нарощують частку експорту до Європи

10.10.2016 09:03 Житомирська область, експорт, підприємства, мінімізація дій Версія для друку
904

1У зв’язку з військово-політичною ситуацією на Сході України, на Житомирщині тривають заходи, які дозволять якомога менше економіці України залежати від Російської Федерації.

 

Зокрема, підприємства Житомирщини переорієнтовуються на випуск продукції до країн ЄС.

 

Свідченням позитивної динаміки експортних операцій підприємств області з європейськими партнерами є те, що протягом січня-липня 2016 року частка експортних операцій до країн Європейського Союзу становила 58,4% від загального обсягу експорту області, обсяг експортних операцій збільшився порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 16,7%.

 

За інформацією департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму ОДА, підприємствами добувної промисловості та розроблення кар’єрів припинено співпрацю з російськими споживачами. Вона почали налагоджувати ринки збуту продукції в Україні та переорієнтувались на ринок Білорусії.

 

Зокрема, ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод», ПАТ «Коростенський кар’єр», ПАТ «Коростенський кар’єр», ТОВ «Коростенський щебзавод», ТОВ «Техрозробка» та ТОВ «Трудовий колектив «Коростенський щебзавод» експортують щебінь, а ПрАТ «Товкачівський ГЗК» експортує кварцит.

 

Використовуючи давальницьку сировину, продовжують працювати підприємства легкої промисловості, виробляючи взуття та одяг, що майже 100% від загального обсягу реалізованої продукції експортується до країн ЄС. Основні експортери: Житомирська та Бердичівська філії СП ТОВ «РІФ-1», ПАТ «Бердичівська фабрика одягу», ПрАТ ВКФ «Леся» (м. Нов.-Волинський), ПрАТ фірма «Арсанія» (м. Коростень), ДП «Модітал» та ТОВ «Фешен Груп» (м. Житомир).

 

Протягом багатьох років ПрАТ «Дніпровуд» (м. Бердичів), що займається виробництвом меблів для віталень, спалень, меблевого щита, паркетної дошки та інших столярних виробів, експортує свою продукцію до країн ЄС: Англія, Данія, Швеція, Італія, Венгрія. Останнім часом налагоджена співпраця з Китаєм та Ізраілем.

 

ТОВ «Вівад-09», що у Романівському районі продовжує експортувати дубову паркетну заготовку до Литви, Франції, Чехії та Білорусії. Співпраця з партнерами Російської Федерації припинена повністю.

 

Підприємствами Управління державної пенітенціарної служби України в Житомирській області налагоджена співпраця з Німеччиною, Латвією та Саудівською Аравією щодо експорту деревини уздовж розпиляної чи розколотої. Постачальниками зазначеної продукції є: ДП "Підприємство Житомирської виправної колонії (№4)», ДП «Підприємство Бердичівської виправної колонії (№70), ДП «Підприємство Коростенської виправної колонії (№71), ДП «Підприємство Райківської виправної колонії (№73).

 

З метою налагодження співробітництва між потенційними вітчизняними та іноземними бізнес-партнерами створена база даних комерційних пропозицій підприємств Житомирщини, яка використовується під час листування з Посольствами України в іноземних державах, а також ознайомлення іноземних делегацій з експортним потенціалом Житомирщини

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців