Підприємства Житомирщини продовжують переходити на ринки Європи

11.07.2016 15:49 Житомирська область, експорт, Європа, мінімізація дій РФ Версія для друку
794

З початку конфлікту на сході з Російською Федерацією, Україна почала запроваджувати невідкладні заходи до мінімізації дій Російської Федерації з дестабілізації ситуації в економіці України. Серед них – зменшення та припинення співпраці у сфері економіки. Житомирщина також показує позитивні приклади переорієнтації підприємств на випуск продукції до країн ЄС.

 

1Протягом багатьох років ПрАТ «Дніпровуд» (м. Бердичів), що займається виробництвом меблів для віталень, спалень, меблевого щита, паркетної дошки та інших столярних виробів, експортує свою продукцію до країн ЄС: Великої Британії, Данії, Швеції, Італії, Угорщини. Останнім часом налагоджена співпраця з Китаєм та Ізраїлем.

 

ТОВ «Вівад-09», що у Романівському районі, продовжує експортувати дубову паркетну заготовку до Литви, Франції, Чехії та Білорусії. Співпраця з партнерами Російської Федерації припинена повністю.

 

Підприємствами Управління державної пенітенціарної служби України в Житомирській області налагоджена співпраця з Німеччиною, Латвією та Саудівською Аравією щодо експорту деревини уздовж розпиляної чи розколотої. Постачальниками зазначеної продукції є: ДП «Підприємство Житомирської виправної колонії (№4)», ДП «Підприємство Бердичівської виправної колонії (№70), ДП «Підприємство Коростенської виправної колонії (№71), ДП «Підприємство Райківської виправної колонії (№73).

 

Продовжують працювати підприємства легкої промисловості, виробляючи взуття та одяг,  що майже до 100% від загального обсягу реалізованої продукції експортується до країн ЄС. Основні експортери: Житомирська та Бердичівська філії СП ТОВ «РІФ-1», ПАТ «Бердичівська фабрика одягу», ПрАТ ВКФ «Леся» (м. Новоград-Волинський), ПрАТ фірма «Арсанія» (м. Коростень), ДП «Модітал» та ТОВ «Фешен Груп» (м. Житомир).

 

У зв’язку з військово-політичною ситуацією на Сході України підприємствами добувної промисловості та розроблення кар’єрів припинено співпрацю з російськими споживачами. Підприємства почали налагоджувати ринки збуту продукції в Україні та переорієнтувались на ринок Білорусії. Зокрема, ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод», ПАТ «Коростенський кар’єр», ТОВ «Коростенський щебзавод», ТОВ «Техрозробка» та ТОВ «Трудовий колектив «Коростенський щебзавод» експортують щебінь, а ПрАТ «Товкачівський ГЗК» експортує кварцит.

 

Також у цілому по Україні сьогодні обсяг експорту сільськогосподарської продукції до Російської Федерації становить не більше 2% від всього обсягу експортованої сільськогосподарської продукції.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців