Понад 2 тисячі відвідувачів долучились до фестивалю «Жовтень у Жовтні» у Житомирі

8.11.2018 15:05 Житомир, фестиваль, Жовтень у Жовтні, конференція, музеї, виставки, культура, мистецтво, Людмила Зубко Версія для друку
115

На Житомирщині вперше пройшов фестиваль сучасного мистецтва «Жовтень у Жовтні», який зібрав понад 2 тисячі відвідувачів з різних областей України.

 

Про це повідомляють організатори фестивалю.

 

Упродовж 10 днів – з 26 жовтня по 4 листопада – тривав перший фестиваль сучасної культури у Житомирі, який організували ГО «Житомир, зроби голосніше!» під керівництвом Людмили Зубко та за підтримки Українського культурного фонду.

 

За словами Людмили Зубко, це перший культурний стартап, який зробив заявку на статус основної події в культурному житті Житомирщини та значущої для всієї України. Фестиваль має за мету стати щорічним, напрацювати довгострокову стратегію розвитку культури в області, яка може стати маршрутною картою для інших регіонів країни.

 

Програма усіх фестивальних днів була дуже насиченою та складалась із двох частин: міжнародної конференції «Коли територія набуває ідентичності» та програми для широкої аудиторії – концерти, музейні виставки тощо.

 

До відкриття конференції долучились Перша леді України Марина Порошенко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Міністр культури Євген Нищук.

 

За попередніми даними організаторів, фестиваль «Жовтень у Жовтні» відвідали понад 2 тисячі гостей із Житомирщини та інших областей України. Із них понад 400 учасників долучились до дводенної конференції «Коли територія набуває ідентичності».

 

Основна тема міжнародної конференції – формування культурної ідентичності міста та регіону. Учасники за короткий час дослідили особливості житомирської спадщини і результатами поділилися під час події. Дискусійні панелі та лекції провели 25 фахових спікерів, з яких 4 експерти із Литви, Польщі, Нідерландів.

 

Також під час фестивалю презентували виставку «Можливо це мистецтво», присвячену монументальному мистецтву радянської доби, в якій взяли участь Євген Нікіфоров, Поліна Байцим та Павло Гудімов. Учасники відвідали Кмитівський музей ім. Буханчука

 

А серед заходів публічної програми – концерт відомого у світі джазмена Володимира Тарасова, який відвідали понад 600 глядачів та слухачів.

 

Наразі організатори підбивають підсумки фестивальних днів, збирають відгуки та враження від учасників, спікерів, міжнародних гостей.

 

І як сподівається голова ГО «Житомир, зроби голосніше!» Людмила Зубко, є всі шанси для того, щоб «перезапустити колишній кінотеатр «Жовтень» як новий культурний хаб і закласти фундамент нової культурної інфраструктури Житомирської області. Довгострокові результати проекту полягають у подальшому функціонуванні «Жовтня» як прогресивної інституції, що сприятиме розвитку та змінам у культурному житті Житомира із залученням громадських ініціатив, влади й бізнесу».

 

Довідково. Організатори: ГО «Житомир, зроби голосніше!» у партнерстві з Житомирською ОДА, Житомирською міськрадою та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича. Реалізується проект за підтримки Українського культурного фонду.

 

Із фотозвітом можна ознайомитись ТУТ.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців