Ракетні шахти у Лугинському районі: що далі?

29.03.2016 17:35 Житомирська область, ракетні шахти, Великий Дивлин, громадські слухання Версія для друку
1002  

У селі Великий Дивлин Лугинського району сьогодні, 29 березня, відбулися громадські слухання, на яких до жителів села донесли результати лабораторних досліджень.

 

В обговореннях ситуації взяли участь начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вадим Войцешук та перший заступник голови Лугинської РДА Олена Ренкас.

 

28 грудня 2015 року представники Державної екологічної інспекції та санітарно-епідеміологічної служби у Житомирській області відібрали проби води, ґрунту та будівельних матеріалів на території колишнього військового містечка Ракетних військ, щоб дослідити залишки минулого на вміст небезпечних речовин та радіаційний фон.

 

За інформацією фахівців санепідслужби в області, при дослідженнях радіаційних параметрів перевищень значень показників, передбачених нормативними документами, виявлено не було.

 

Державна екологічна інспекція у Житомирській області повідомила, що за результатами вимірювань вміст марганцю, міді, цинку та нітратів у відібраних пробах ґрунту не перевищує встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій, вміст заліза (не нормується) не перевищує концентрації у фоновій (умовно чистій) пробі, вміст кадмію та кобальту нижче границі чутливості методу вимірювання.

 

На вміст забруднюючих речовин у воді з шахт та станції нейтралізації нормативи не встановлено, проте, порівнюючи проби за минулі роки, показники деяких забруднюючих речовин зменшилися у тисячі разів, що пояснюється самоочищенням у природі.

 

Проте жителі села залишилися невдоволені такими дослідженнями, оскільки вважають їх неповними – на Житомирщині немає такого обладнання, яке може взяти проби води у шахті на глибині 30-60 метрів.

 

Але відтепер громадськість тримає на особистому контролі будь-які дії щодо колишніх шахт – офіційно ця територія вже знаходиться на балансі сільської ради. Жителі самостійно встановили охорону біля військового містечка, тому самовільне викрадення металу чи руйнування шахт селу не загрожує.

 

Разом з тим, вся відповідальність за зазначені споруди і територію тепер лежить  на Великодивлинській сільській раді. За законодавством, шахти мають бути ліквідовані, але шлях та методи визначатиме лише громадськість. 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців